Vicon EXTRA 932 T / 932 R / 932 CT / 932 CR Pro

  Vicon EXTRA 932 T / 932 R / 932 CT / 932 CR Pro

  • špičková kvalita žatia vďaka mimoriadne plochej žacej lište
  • optimálne kopírovanie terénu vďaka FreeFloat odpruženiu
  • zavesenie otočnej hlavy pre jazdu v 90° zákrutách
  • integrovaný vysokovýkonný kondicionér pre efektívne urýchlenie vysušovania
  • plynulo nastaviteľné ukladanie riadkov
  • pás obracača riadkov na želanie
  • tiahlo umiestnené v strede, čo umožňuje kosiť vpravo alebo vľavo od traktora

  Koncept

  Ťahané kosy s kondicionérom

  Vďaka funkciám ako SemiSwing kondicionér, nízka údržba žacej lišty, nezávislé aktívne odpruženie, riadkovací pás a široké rozhadzovanie FlipOver sú stroje radu EXTRA 900 pripravené splniť každú požiadavku s výnimočným výkonom.

  Riadkovací pás pre zlepšený výkon

  Rad EXTRΔ 900 môže byť vybavená všestranným zhŕňacím pásom na umiestnenie dvoch riadkov do jedného. Vďaka tomu je možné vytvoriť veľké riadky pre lisy na zber úrody. Zhŕňací pás je možné ovládať počas prevádzky pohodlne zo sedadla vodiča v traktore. To vám umožní prispôsobiť sa každej situácii a individuálnym podmienkam bez straty drahocenného času.

  Stredové oje

  Modely EXTRA 900CT a 900CR sú dodávané so stredovým otočným ojom pre kosenie na pravú aj ľavú stranu traktora. Táto dôležitá výhoda v konštrukcii kosačky umožňuje kosenie poľa v jednom nepretržitom procese. V dôsledku toho sa eliminujú časovo náročné krátke jazdy a zvyšuje sa kapacita kosenia. Otáčanie na úvrati je omnoho jednoduchšie, pretože hydraulicky ovládané oje umožňuje výrazne zmenšiť polomer otáčania, čo šetrí čas a znižuje počet prípadov, kedy je plodina utláčaná prejdením.

  Prstový kondicionér

  Efektívny SemiSwing kondicionér pre kvalitné krmivo.

  Využitie odstredivej sily je to, čo odlišuje Vicon SemiSwing systém od svojej konkurencie. Ponúka agresívny efekt kondicionovania, pričom stále ponúka vynikajúcu ochranu prstov a prakticky žiadne opotrebovanie.

  Prsty SemiSwing vďaka obmedzenej dráhe pohybu sú navrhnuté využiť časť odstredivej sily, čím sa udržujú v pracovnej polohe. Medzi výhody patrí žiadny pohyb pri rotácii a maximálna efektivita kondicionéra.

  Dosiahnite plný efekt kondicionéra pri minimálnom upchávaní

  Prsty kondicionéra Vicon SemiSwing je agresívnym systémom, ktorý pracuje po celej šírke kosy. Keď sa rotor začne otáčať, prsty SemiSwing sa automaticky posunú do pracovnej polohy a zostanú v nej počas celej dĺžke práce.

  Uhol a uloženie SemiSwing prstov zaručuje najlepší možný tok krmiva. Krmivo je posúvané smerom preč od rotora kondicionéra a na dosku kondicionéra. Vďaka tomu je maximálne využitá doska kondicionéra a minimalizované upchávanie stroja.

  Nylonové prsty kondicionéra

  Ďalším vylepšením Vicon kondiciorového systému sú nylonové prsty na kosách 624T, 628T, 632 a 687T. Nylonové prsty sú veľmi pevné ale aj odolné a dokážu sa ohnúť bez toho aby došlo k ich zlomeniu pri kontakte s prekážkou. Vďaka tomu sú ideálnym riešením pri práci vo svahoch alebo pre menšie traktori, pretože ich váha je nižšia než pri štandardných kovových prstoch.

  Žiadne prestoje či poruchy

  Pri kontakte s prekážkou sú SemiSwing oceľové prsty schopné sa vychýliť smerom dozadu a tak umožniť priechod prekážke. To umožňuje priechod aj veľkých objektov (až 103 mm) bez zlomenia prstov. Tento jednoduchý systém minimalizuje prestoje a znižuje riziko zlomenia prstov pri práci.

  Pre vychýlenie prstov SemiSwing je potrebná sila 22 kg. To znamená, že prsty zostanú v pevnej polohe pri práci. Tento dizajn minimalizuje pohyb prstov počas rotácie, čím prakticky nedochádza k opotrebovaniu konzol a zároveň poskytuje plný efekt kondicionéra.

  Komfort obsluhy na vyššej úrovni

  Výkon a maximálne pohodlie.  Tento koncept kombinuje oboje, aby splnil náročné požiadavky akejkoľvek práce v tejto oblasti. Kryt kondicionéra možno nezávisle nastaviť na prednom aj zadnom konci, aby sa kondicionér prispôsobil intenzite plodiny a tak sa zlepšil prietok trávy a spotreba energie.

  Dvojité nastavenie krytu kondicionéra

  Predná časť sa nastavuje samostatne, aby vyhovovala intenzite zberu, a to aj pri masívnom zbere, aby sa predišlo akémukoľvek upchatiu.
  Zadná časť je nastaviteľná tak, aby zabezpečila plynulý a efektívny tok úrody do riadkov alebo rozmiestnenie.

  Valcový kondicionér

  Zachovanie nutričných hodnôt

  Kondicionovanie valcom poskytuje jemné, ale efektívne zaobchádzanie s krehkými plodinami, ako je lucerna alebo ďatelina. Valcový kondicionér účinne praská stonky a ich voskový povlak, pričom zachováva výživné látky obsiahnuté v listoch. To zase uľahčuje rovnomerné sušenie a plné využitie krmiva.

  NonStop kosenie

  Ak narazíte na prekážku, tlak valca sa na chvíľu uvoľní, čím sa valce oddelia a prekážka do 60 mm prejde bez poškodenia pomedzi valce a to bez toho, aby ste museli prestať kosiť.

  Gumové V valce

  Gumové valce s priemerom 225 mm, vyrobené z vysoko odolného polyuretánu, sú vulkanizované na oceľové jadro. Tento proces zaručuje rovné valce, ktoré sa nedeformujú bez ohľadu na silu, ktorá na ne pôsobí. V profil valca aktívne smeruje plodinu preč od rezacích kotúčov, čo umožňuje najlepšiu možnú kvalitu rezu a zároveň minimalizuje požiadavky na potrebný výkon.

  Kondicionovanie po celej šírke

  Stroje Vicon sú v celej šírke  vybavené dvoma protibežnými kondicionačnými valcami so vzorom v tvare V, pričom horný valec je umiestnený viac vpredu ako spodný. Táto jedinečná konštrukcia zaisťuje optimalizovaný tok materiálu zo žacích diskov smerom dozadu, čím sa komplikované systémy s prídavnými vodiacimi valcami, ako je vidieť v iných systémoch, stávajú zastaranými.
  Konštrukcia v plnej šírke navyše umožňuje rovnomernejšiu distribúciu plodiny, čím sa zvyšuje množstvo plodiny v kontakte s valcami.

  Ľahko nastaviteľná, jednotná intenzita

  Požadovaná intenzita  sa líši v závislosti od poľa. Stroje s valcovým kondicionérom sú štandardne vybavené pružinovo riadeným prítlakom valca, ktorý je nekonečne nastaviteľný pomocou kľuky, pre rovnomernú intenzitu kondicionovania. Voliteľne je k dispozícii hydraulické riešenie pre jednoduché nastavenie tlaku a vzdialenosti valcov za chodu.

  Žacie disky

  Neporovnateľný žací výkon

  Tri nože na žacích diskoch Vicon EXTRA režú bez prestania. To znamená o tretinu nižšiu záťaž na jednotlivé nože, rovnomernú záťaž na náhon a stály výkon pri čistom a perfektnom reze. každý nôž je umiestnený v dokonalom uhle, aby dokázal posunúť pokosenú plodinu nahor a v kombinácii s mechanickým pôsobením a prúdením vzduch ju posunúť ku valcu kondicionéra alebo rotoru.

  Protibežné žacie disky

  Nezmierte sa s priemernými výsledkami pri kosení. Všetky kosy značky Vicon majú párny počet protibežných žacích diskov. Vďaka tomu pracujú disky vždy ako pár. Okrem okamžitého transportu plodiny tento systém zaručuje, že aj v mokrých podmienkach nezostávajú pásy nepokoseného krmiva na poli.

  Jednoduchá a rýchla výmena nožov

  Všetky diskové kosy radu EXTRA môžu byť vybavené systémom rýchlej výmeny nožov „Express“. Vďaka tomu sa stáva výmena alebo otočenie nožov veľmi rýchlou. Jednoducho priložte kľúč na skrutku, odistite pružinu otočením kľúča a starý nôž môžete nahradiť novým.

  Žacia lišta

  Nízka hlučnosť žacej lišty

  Žacia lišta je navrhnutá pre minimalizovanie potreby údržby a ponúka veľmi tichý chod. To príde obsluhe vhod najmä pri dlhých a náročných pracovných dňoch. Ozubené súkolia pracujú hladko v oleji a ponúkajú veľkú prevodovú silu.

  Odolný dizajn

  Žacia lišta EXTRA má vysoký obsah oleja, ktorý zaručuje nízku prevádzkovú teplotu. To zaručuje efektívne chladenie oleja a premazávanie celej lišty. Žacia lišta je tvorená dvomi prekrývajúcimi sa C profilmi, ktoré sú zvárané po celej dĺžke. Tento odolný a pevný dizajn zaručuje dlhú trvanlivosť.

  Technické údaje

  Vicon EXTRA 932 T 932 R 932 CT 932 CR
  Pracovná šírka (m) 3,18 3,18 3,18 3,18
  Váha (kg) 1972 2061 2320 2235
  Požadovaný výkon traktora (kW/k) 60/80 60/80 60/80 60/80
  2023-04-12T09:37:25+02:00
  Go to Top