Vicon EXTRA 732T/732R/736T/736T VARIO

  Vicon EXTRA 732T/732R/736T/736T VARIO

  • Pracovná šírka 3,18 a 3,50 m
  • Nová inovatívna koncepcia odpruženia pretekárskeho auta QuattroLink
  • Flexibilné zavesenie – 700 mm pohyby, 400 mm nahor a 300 mm nadol
  • Hydraulické nastavenie prítlaku na zem
  • NonStop BreakAway ochrana v celej pracovnej šírke
  • 150mm mechanické nastavenie presahu
  • Minimálna svetlá výška 500 mm počas otáčania na úvrati
  • Duálne nastavenie kondicionéra
  • Integrované parkovacie nožičky pre vertikálne skladovanie
  • Riešenie vertikálnej dopravy
  • Protibežné trojuholníkové kotúče

  Koncept

  EXTRA 732T-732R-736T sú výkonné kondicionérové kosy s vynikajúcim kopírovaním terénu vďaka novej inovatívnej koncepcii odpruženia QuattroLink. Vďaka svojej presnej schopnosti kopírovať terén a vysoko flexibilnému pracovnému rozsahu poskytuje toto odpruženie bezkonkurenčný rezný výkon. Rovnako ako pretekárske auto chcete lepšie kopírovanie terénu, schopnosť ísť vyššou rýchlosťou a okamžite sa prispôsobovať meniacim sa podmienkam na poli pri práci s kondicionérom kosačky. Toto sú hlavné výhody, ktoré zažijete pri prevádzke radu EXTRA 700.

  Odpruženie QuattroLink

  Technológia závodných áut použitá pre kosy

  Čím je odpruženie QuattroLink jedinečné? Žacia jednotka je ťahaná štyrmi závesnými ramenami namontovanými na pevnom nosnom ramene, ktoré umožňuje žacej jednotke plávať nezávisle na poli a vysoko presne a okamžite sa prispôsobovať akýmkoľvek zmenám v pozemných kontúrach

  Žiadne kompromisy v oblasti flexibility

  Žací mechanizmus je mimoriadne flexibilný s vertikálnym pracovným rozsahom 700 mm nahor a nadol a priečnym pracovným rozsahom 30 °. Koncepcia odpruženia so 4 ramenami zaručuje konštantný tlak na zem počas pracovných operácií.

  Aký budete mať úžitok z QuattroLink

  Podobne ako pretekárske auto, keď chcete prevádzkovať kondicionér kosačky, potrebujete lepšie sledovanie, schopnosť ísť väčšou rýchlosťou a okamžite sa prispôsobiť meniacim sa poľným podmienkam. Toto sú hlavné výhody, ktoré zažijete pri prevádzke série kverneland 3300 a 53100 MT Vario. Štyri závesné ramená poskytujú žacej jednotke výnimočnú flexibilitu pri okamžitom prispôsobení sa náročným pozemným kontúram, ktoré si vyžadujú vyššiu rýchlosť a vyššiu produktivitu.

  BreakAway

  Náš systém NonStop BreakAway sa podarilo ešte viac vylepšiť. Vďaka novému odpruženiu QuattroLink tento systém teraz poskytuje ochranu v celej pracovnej šírke kosy vrátane časti najbližšie k traktoru. Vo vnútornej časti kosy nie sú žiadne obmedzujúce faktory, ktoré vodičovi poskytujú skutočný pokoj. Pri zasiahnutí prekážky v poli sa žacia jednotka okamžite posunie dozadu a nahor a potom sa vráti do pôvodnej polohy.

  Transport a parkovanie

  Vertikálna prepravná poloha

  Na prepravu sa kosačka zloží do kompaktnej polohy hlboko za traktorom. Skladacia konštrukcia zaisťuje rovnomerné rozloženie hmotnosti a hmotnosť kosačky v blízkosti traktora. Dopravná výška je hlboko pod 4,00 m.

  Parkovanie, bezpečné a na pevných nohách

  Vďaka integrovanému parkovaciemu zariadeniu je uskladnenie stroja jednoduché a pohodlné a vyžaduje si počas zimného skladovania minimálny priestor. Kosačka je pevne zaparkovaná na pevnej a stabilnej parkovacej nohe, takže celková výška je pod 4,00 m.

  SemiSwing kondicionér

  • Systém kondicionéra SemiSwing kombinuje agresívnu úpravu, ktorá je typická pre pevné prsty, s vynikajúcou ochranou hrotov, ktorá je typická pre voľne výkyvné hroty.
  • Pri normálnej činnosti sú prsty upevnené pre účinné vykonávanie úpravy pokosu, ale pokiaľ hrot SemiSwing narazí na prekážku, sila presiahne 22 kg a odpruží späť a zanechá dostatočný priestor na míňanie prekážok veľkosti až 103 mm.
  • Kompletné prsty kondicionéra boli prepracované tak, aby sa presunulo ťažisko. Výsledkom je, že prst zostane pri dopade na plodinu v správnej polohe, aby sa dosiahol plný účinok kondicionéra a minimalizovalo sa opotrebovanie otočných bodov.
  • Uhol a pozícia prstov SemiSwing umožňuje lepšie prepravenie plodiny. Plodina sa presunie ďalej od rotora kondicionéra, výsledkom je menšie riziko upchatia a plný účinok dosky kondicionéra.

  Duálne nastavenie kondicionéra

  Automatické rozšírenie pokosových dosiek

  Pokosové dosky sa pri posúvaní dovnútra automaticky rozťahujú, čím podporujú efektívne a presné pokosenie.

  Jednoduché prepínanie pre široké rozhodenie

  Prechod z riadku na rozšírený je prakticky minúta. Platne riadkov sa ľahko posúvajú nabok a rozšírené lopatky FlipOver sa otočia o 180 °. Nie sú potrebné žiadne nástroje.

  Široké rozhodenie a zdrnutie

  Ešte efektívnejšie narušenie

   

  Nová doska kondicionéra môže byť upravená na prednom aj zadnom konci, aby prispôsobila kondicionér intenzite plodiny.

  Predný koniec (1) je nastavený osobitne tak, aby vyhovoval intenzite plodiny, a to aj v prípade masívnej plodiny, aby nedošlo k zablokovaniu.

  Zadný koniec (2) je nastavený tak, aby sa zabezpečil plynulý a efektívny tok plodín do riadkov alebo na široké rozhodenie.

  Technické údaje

  Vicon EXTRA 732 T 732 R 736 T
  Pracovná šírka (m) 3,18 3,18 3,50
  Počet diskov (ks) 8 8 10
  Kondicionér SemiSwing – ocelové prsty valcový kondicionér SemiSwing – ocelové prsty
  2023-07-17T11:10:49+02:00
  Go to Top