Vicon EXTRA 687T

  • pracovný záber 8,75m
  • nízka váha iba 2 130 kg a požiadavky na výkon od 150 konských síl
  • integrovaná vertikálna parkovacia poloha
  • hydraulické prispôsobenie tlaku na pôdu
  • NonStop BreakAway systém nárazového istenia
  • centrálne zavesenie žacích jednotiek
  • efektívne nylonové prsty kondicionéra
  • rýchlosť kondicionéra 600 a 900 ot./ min.
  • zásadne protibežné trojuholníkové žacie disky

Koncept

Jednoduchá prevádzka pre zvýšenú produktivitu

Kosy EXTRA 687T boli navrhnuté s dôrazom na jednoduchú prevádzku. V skutočnosti ide o nekomplikovanú motýľovú kombináciu s cieľom znížiť prevádzkové náklady v oblasti výkonu a spotreby paliva, potrebný výkon sa dá dosiahnuť už s traktormi s výkonom 150 k. Vybavené dvomi žacími jednotkami, každá s pracovným záberom 3,18m, 8 trojuholníhovými diskami a nylonovými prstami, kosy EXTRA 687 sú stavané na vysoko produktívne pracovné dni.

Výbava na ktorej záleží

Kosy EXTRA 687T obsahujú výbavu, ktorá im umožňuje dosahovať profesionálnu úroveň, ktorá je potrebná pre stroje pracujúce v meniacich sa podmienkach. Možnosť širokého rozhadzovania je v štandardnej výbave a rýchlosť kondicionéra je možné nastaviť na 600 alebo 900 ot./min jednoduchým prepnutím kladiek. Aby sa zabezpečilo optimálne prekrytie medzi prednými a zadnými kosami, je možné žacie jednotky namontovať na závesné rameno v dvoch polohách.

Bezpečná a stabilná odstavná poloha

Odstavenie kosy EXTRA 687T na zimu je vďaka integrovanému parkovaciemu zariadeniu jednoduché a pohodlné, pričom zaberajú minimum priestoru vďaka vertikálnej odstavnej polohe. Kosa je pevne odstavená na silnej a stabilnej odstavnej nohe s maximálnou výškou necelé 4,00m.

Prstový kondicionér

Efektívny SemiSwing kondicionér pre kvalitné krmivo.

Využitie odstredivej sily je to, čo odlišuje Vicon SemiSwing systém od svojej konkurencie. Ponúka agresívny efekt kondicionovania, pričom stále ponúka vynikajúcu ochranu prstov a prakticky žiadne opotrebovanie.

Prsty SemiSwing vďaka obmedzenej dráhe pohybu sú navrhnuté využiť časť odstredivej sily, čím sa udržujú v pracovnej polohe. Medzi výhody patrí žiadny pohyb pri rotácii a maximálna efektivita kondicionéra.

Dosiahnite plný efekt kondicionéra pri minimálnom upchávaní

Prsty kondicionéra Vicon SemiSwing je agresívnym systémom, ktorý pracuje po celej šírke kosy. Keď sa rotor začne otáčať, prsty SemiSwing sa automaticky posunú do pracovnej polohy a zostanú v nej počas celej dĺžke práce.

Uhol a uloženie SemiSwing prstov zaručuje najlepší možný tok krmiva. Krmivo je posúvané smerom preč od rotora kondicionéra a na dosku kondicionéra. Vďaka tomu je maximálne využitá doska kondicionéra a minimalizované upchávanie stroja.

Nylonové prsty kondicionéra

Ďalším vylepšením Vicon kondiciorového systému sú nylonové prsty na kosách 624T, 628T, 632 a 687T. Nylonové prsty sú veľmi pevné ale aj odolné a dokážu sa ohnúť bez toho aby došlo k ich zlomeniu pri kontakte s prekážkou. Vďaka tomu sú ideálnym riešením pri práci vo svahoch alebo pre menšie traktori, pretože ich váha je nižšia než pri štandardných kovových prstoch.

Žiadne prestoje či poruchy

Pri kontakte s prekážkou sú SemiSwing oceľové prsty schopné sa vychýliť smerom dozadu a tak umožniť priechod prekážke. To umožňuje priechod aj veľkých objektov (až 103 mm) bez zlomenia prstov. Tento jednoduchý systém minimalizuje prestoje a znižuje riziko zlomenia prstov pri práci.

Pre vychýlenie prstov SemiSwing je potrebná sila 22 kg. To znamená, že prsty zostanú v pevnej polohe pri práci. Tento dizajn minimalizuje pohyb prstov počas rotácie, čím prakticky nedochádza k opotrebovaniu konzol a zároveň poskytuje plný efekt kondicionéra.

Komfort obsluhy na vyššej úrovni

Výkon a maximálne pohodlie.  Tento koncept kombinuje oboje, aby splnil náročné požiadavky akejkoľvek práce v tejto oblasti. Kryt kondicionéra možno nezávisle nastaviť na prednom aj zadnom konci, aby sa kondicionér prispôsobil intenzite plodiny a tak sa zlepšil prietok trávy a spotreba energie.

Dvojité nastavenie krytu kondicionéra

Predná časť sa nastavuje samostatne, aby vyhovovala intenzite zberu, a to aj pri masívnom zbere, aby sa predišlo akémukoľvek upchatiu.
Zadná časť je nastaviteľná tak, aby zabezpečila plynulý a efektívny tok úrody do riadkov alebo rozmiestnenie.

Valcový kondicionér

Zachovanie nutričných hodnôt

Kondicionovanie valcom poskytuje jemné, ale efektívne zaobchádzanie s krehkými plodinami, ako je lucerna alebo ďatelina. Valcový kondicionér účinne praská stonky a ich voskový povlak, pričom zachováva výživné látky obsiahnuté v listoch. To zase uľahčuje rovnomerné sušenie a plné využitie krmiva.

NonStop kosenie

Ak narazíte na prekážku, tlak valca sa na chvíľu uvoľní, čím sa valce oddelia a prekážka do 60 mm prejde bez poškodenia pomedzi valce a to bez toho, aby ste museli prestať kosiť.

Gumové V valce

Gumové valce s priemerom 225 mm, vyrobené z vysoko odolného polyuretánu, sú vulkanizované na oceľové jadro. Tento proces zaručuje rovné valce, ktoré sa nedeformujú bez ohľadu na silu, ktorá na ne pôsobí. V profil valca aktívne smeruje plodinu preč od rezacích kotúčov, čo umožňuje najlepšiu možnú kvalitu rezu a zároveň minimalizuje požiadavky na potrebný výkon.

Kondicionovanie po celej šírke

Stroje Vicon sú v celej šírke  vybavené dvoma protibežnými kondicionačnými valcami so vzorom v tvare V, pričom horný valec je umiestnený viac vpredu ako spodný. Táto jedinečná konštrukcia zaisťuje optimalizovaný tok materiálu zo žacích diskov smerom dozadu, čím sa komplikované systémy s prídavnými vodiacimi valcami, ako je vidieť v iných systémoch, stávajú zastaranými.
Konštrukcia v plnej šírke navyše umožňuje rovnomernejšiu distribúciu plodiny, čím sa zvyšuje množstvo plodiny v kontakte s valcami.

Ľahko nastaviteľná, jednotná intenzita

Požadovaná intenzita  sa líši v závislosti od poľa. Stroje s valcovým kondicionérom sú štandardne vybavené pružinovo riadeným prítlakom valca, ktorý je nekonečne nastaviteľný pomocou kľuky, pre rovnomernú intenzitu kondicionovania. Voliteľne je k dispozícii hydraulické riešenie pre jednoduché nastavenie tlaku a vzdialenosti valcov za chodu.

Žacie disky

Neporovnateľný žací výkon

Tri nože na žacích diskoch Vicon EXTRA režú bez prestania. To znamená o tretinu nižšiu záťaž na jednotlivé nože, rovnomernú záťaž na náhon a stály výkon pri čistom a perfektnom reze. každý nôž je umiestnený v dokonalom uhle, aby dokázal posunúť pokosenú plodinu nahor a v kombinácii s mechanickým pôsobením a prúdením vzduch ju posunúť ku valcu kondicionéra alebo rotoru.

Protibežné žacie disky

Nezmierte sa s priemernými výsledkami pri kosení. Všetky kosy značky Vicon majú párny počet protibežných žacích diskov. Vďaka tomu pracujú disky vždy ako pár. Okrem okamžitého transportu plodiny tento systém zaručuje, že aj v mokrých podmienkach nezostávajú pásy nepokoseného krmiva na poli.

Jednoduchá a rýchla výmena nožov

Všetky diskové kosy radu EXTRA môžu byť vybavené systémom rýchlej výmeny nožov „Express“. Vďaka tomu sa stáva výmena alebo otočenie nožov veľmi rýchlou. Jednoducho priložte kľúč na skrutku, odistite pružinu otočením kľúča a starý nôž môžete nahradiť novým.

Žacia lišta

Nízka hlučnosť žacej lišty

Žacia lišta je navrhnutá pre minimalizovanie potreby údržby a ponúka veľmi tichý chod. To príde obsluhe vhod najmä pri dlhých a náročných pracovných dňoch. Ozubené súkolia pracujú hladko v oleji a ponúkajú veľkú prevodovú silu.

Odolný dizajn

Žacia lišta EXTRA má vysoký obsah oleja, ktorý zaručuje nízku prevádzkovú teplotu. To zaručuje efektívne chladenie oleja a premazávanie celej lišty. Žacia lišta je tvorená dvomi prekrývajúcimi sa C profilmi, ktoré sú zvárané po celej dĺžke. Tento odolný a pevný dizajn zaručuje dlhú trvanlivosť.

Technické údaje

Vicon EXTRA 687 T
Pracovná šírka (m) 8,75
Váha (kg) 2285
Požadovaný výkon traktora (kW/k) 110/150

2023-03-14T12:52:14+01:00
Go to Top