Vicon EXTRA 628 FT Farmer/632 FT Farmer

  Vicon EXTRA 628 FT Farmer/632 FT Farmer

  • špičková kvalita žatia pomocou mimoriadne plochej lišty
  • priamy pohon cez prvý žací disk
  • stredové zavesenie pre optimálne kopírovanie terénu
  • ťahané zavesenie žacej jednotky
  • integrovaný vysokovýkonný kondicionér pre efektívne urýchlenie vysušovania
  • rozhadzovacia hubica na rozhadzovanie na celú šírku pokosu v štandardnej výbave
  • kondicionér s prstami z umelej hmoty

  Koncept

  Stroj pre profesionálov

  Vicon EXTRA 628FT – 632FT/FR ponúkajú vylepšený dizajn neseného plávajúceho odpruženia a veľmi presne sa prispôsobujú terénu. Centrum gravitácie je bližšie ku traktoru a veľmi kompaktný dizajn zaručujú excelentný výhľad na celú pracovnú plochu.

  Plávajúce odpruženie chráni pôdu aj kosu

  Vďaka dizajnu odpruženia majú predné kosy EXTRA ešte lepšie kopírovanie terénu a zníženie tlaku na pôdu. Dve veľké pružiny boli posunuté dopredu, aby zaručili zvýšenú stabilitu, ktorá sa prenáša do optimálnej ochrany strniska a menšieho opotrebenia klzákov.

  Vario znamená vyššiu produktivitu

  Zaručenie správneho prekrytia medzi prednou a zadnou kosou je nevyhnutné pre maximalizovanie vašej práce. Príliš malý pás prekrytia spôsobuje problémy pri zmene podmienok poľa. Príliš široký prekryv vás zase limituje a nemôžete využívať svoju kombináciu kôs na maximum, čo vedie v zníženej produktivite.

  Prstový kondicionér

  Efektívny SemiSwing kondicionér pre kvalitné krmivo.

  Využitie odstredivej sily je to, čo odlišuje Vicon SemiSwing systém od svojej konkurencie. Ponúka agresívny efekt kondicionovania, pričom stále ponúka vynikajúcu ochranu prstov a prakticky žiadne opotrebovanie.

  Prsty SemiSwing vďaka obmedzenej dráhe pohybu sú navrhnuté využiť časť odstredivej sily, čím sa udržujú v pracovnej polohe. Medzi výhody patrí žiadny pohyb pri rotácii a maximálna efektivita kondicionéra.

  Dosiahnite plný efekt kondicionéra pri minimálnom upchávaní

  Prsty kondicionéra Vicon SemiSwing je agresívnym systémom, ktorý pracuje po celej šírke kosy. Keď sa rotor začne otáčať, prsty SemiSwing sa automaticky posunú do pracovnej polohy a zostanú v nej počas celej dĺžke práce.

  Uhol a uloženie SemiSwing prstov zaručuje najlepší možný tok krmiva. Krmivo je posúvané smerom preč od rotora kondicionéra a na dosku kondicionéra. Vďaka tomu je maximálne využitá doska kondicionéra a minimalizované upchávanie stroja.

  Nylonové prsty kondicionéra

  Ďalším vylepšením Vicon kondiciorového systému sú nylonové prsty na kosách 624T, 628T, 632 a 687T. Nylonové prsty sú veľmi pevné ale aj odolné a dokážu sa ohnúť bez toho aby došlo k ich zlomeniu pri kontakte s prekážkou. Vďaka tomu sú ideálnym riešením pri práci vo svahoch alebo pre menšie traktori, pretože ich váha je nižšia než pri štandardných kovových prstoch.

  Žiadne prestoje či poruchy

  Pri kontakte s prekážkou sú SemiSwing oceľové prsty schopné sa vychýliť smerom dozadu a tak umožniť priechod prekážke. To umožňuje priechod aj veľkých objektov (až 103 mm) bez zlomenia prstov. Tento jednoduchý systém minimalizuje prestoje a znižuje riziko zlomenia prstov pri práci.

  Pre vychýlenie prstov SemiSwing je potrebná sila 22 kg. To znamená, že prsty zostanú v pevnej polohe pri práci. Tento dizajn minimalizuje pohyb prstov počas rotácie, čím prakticky nedochádza k opotrebovaniu konzol a zároveň poskytuje plný efekt kondicionéra.

  Komfort obsluhy na vyššej úrovni

  Výkon a maximálne pohodlie.  Tento koncept kombinuje oboje, aby splnil náročné požiadavky akejkoľvek práce v tejto oblasti. Kryt kondicionéra možno nezávisle nastaviť na prednom aj zadnom konci, aby sa kondicionér prispôsobil intenzite plodiny a tak sa zlepšil prietok trávy a spotreba energie.

  Dvojité nastavenie krytu kondicionéra

  Predná časť sa nastavuje samostatne, aby vyhovovala intenzite zberu, a to aj pri masívnom zbere, aby sa predišlo akémukoľvek upchatiu.
  Zadná časť je nastaviteľná tak, aby zabezpečila plynulý a efektívny tok úrody do riadkov alebo rozmiestnenie.

  Valcový kondicionér

  Zachovanie nutričných hodnôt

  Kondicionovanie valcom poskytuje jemné, ale efektívne zaobchádzanie s krehkými plodinami, ako je lucerna alebo ďatelina. Valcový kondicionér účinne praská stonky a ich voskový povlak, pričom zachováva výživné látky obsiahnuté v listoch. To zase uľahčuje rovnomerné sušenie a plné využitie krmiva.

  NonStop kosenie

  Ak narazíte na prekážku, tlak valca sa na chvíľu uvoľní, čím sa valce oddelia a prekážka do 60 mm prejde bez poškodenia pomedzi valce a to bez toho, aby ste museli prestať kosiť.

  Gumové V valce

  Gumové valce s priemerom 225 mm, vyrobené z vysoko odolného polyuretánu, sú vulkanizované na oceľové jadro. Tento proces zaručuje rovné valce, ktoré sa nedeformujú bez ohľadu na silu, ktorá na ne pôsobí. V profil valcov aktívne smeruje plodinu preč od rezacích kotúčov, čo umožňuje najlepšiu možnú kvalitu rezu a zároveň minimalizuje požiadavky na potrebný výkon.

  Kondicionovanie po celej šírke

  Stroje Vicon sú v celej šírke  vybavené dvoma protibežnými kondicionačnými valcami so vzorom v tvare V, pričom horný valec je umiestnený viac vpredu ako spodný. Táto jedinečná konštrukcia zaisťuje optimalizovaný tok materiálu zo žacích diskov smerom dozadu, čím sa komplikované systémy s prídavnými vodiacimi valcami, ako je vidieť v iných systémoch, stávajú zastaranými.
  Konštrukcia v plnej šírke navyše umožňuje rovnomernejšiu distribúciu plodiny, čím sa zvyšuje množstvo plodiny v kontakte s valcami.

  Ľahko nastaviteľná, jednotná intenzita

  Požadovaná intenzita  sa líši v závislosti od poľa. Stroje s valcovým kondicionérom sú štandardne vybavené pružinovo riadeným prítlakom valca, ktorý je nekonečne nastaviteľný pomocou kľuky, pre rovnomernú intenzitu kondicionovania. Voliteľne je k dispozícii hydraulické riešenie pre jednoduché nastavenie tlaku a vzdialenosti valcov za chodu.

  Žacie disky

  Neporovnateľný žací výkon

  Tri nože na žacích diskoch Vicon EXTRA režú bez prestania. To znamená o tretinu nižšiu záťaž na jednotlivé nože, rovnomernú záťaž na náhon a stály výkon pri čistom a perfektnom reze. každý nôž je umiestnený v dokonalom uhle, aby dokázal posunúť pokosenú plodinu nahor a v kombinácii s mechanickým pôsobením a prúdením vzduch ju posunúť ku valcu kondicionéra alebo rotoru.

  Protibežné žacie disky

  Nezmierte sa s priemernými výsledkami pri kosení. Všetky kosy značky Vicon majú párny počet protibežných žacích diskov. Vďaka tomu pracujú disky vždy ako pár. Okrem okamžitého transportu plodiny tento systém zaručuje, že aj v mokrých podmienkach nezostávajú pásy nepokoseného krmiva na poli.

  Jednoduchá a rýchla výmena nožov

  Všetky diskové kosy radu EXTRA môžu byť vybavené systémom rýchlej výmeny nožov „Express“. Vďaka tomu sa stáva výmena alebo otočenie nožov veľmi rýchlou. Jednoducho priložte kľúč na skrutku, odistite pružinu otočením kľúča a starý nôž môžete nahradiť novým.

  Žacia lišta

  Nízka hlučnosť žacej lišty

  Žacia lišta je navrhnutá pre minimalizovanie potreby údržby a ponúka veľmi tichý chod. To príde obsluhe vhod najmä pri dlhých a náročných pracovných dňoch. Ozubené súkolia pracujú hladko v oleji a ponúkajú veľkú prevodovú silu.

  Odolný dizajn

  Žacia lišta EXTRA má vysoký obsah oleja, ktorý zaručuje nízku prevádzkovú teplotu. To zaručuje efektívne chladenie oleja a premazávanie celej lišty. Žacia lišta je tvorená dvomi prekrývajúcimi sa C profilmi, ktoré sú zvárané po celej dĺžke. Tento odolný a pevný dizajn zaručuje dlhú trvanlivosť.

  Technické údaje

  Vicon EXTRA 628 FT 632 FT
  Pracovná šírka (m) 2,84 3,18
  Váha (kg) 1152 1232
  Požadovaný výkon traktora (kW/k) 57/77 60/80

  2023-03-14T12:51:53+01:00
  Go to Top