Vicon EXTRA 432H / 440H

  Vicon EXTRA 432H / 440H

  • špičková kvalita žatia za pomoci mimoriadne plochej lišty
  • protibežné žacie disky pre presný rez a rýchlejší tok krmiva
  • priamy pohon cez prvý žací disk zabraňuje nahromadeniu krmiva
  • tri žacie nože na jeden žací disk pre zvýšenú frekvenciu rezu a optimálnu žaciu stopu
  •  nízka spotreba sily pri vysokom plošnom výkone
  • stredové zavesenie pre optimálne kopírovanie terénu
  • EXTRA H – typový rad s hydraulicko-pneumatickým odľahčením tlaku na pôdu

  Koncept

  Stredovo zavesené zadné kosy Vicon s pracovnou šírkou 3,20 a 4,00 m sú všetky vybavené úzkou žacou lištou zváranou po celej dĺžke pre zlepšenie žacieho výkonu. Vicon EXTRA 440H je vysokovýkonnou kosou s pracovným záberom 4,00 m a 10 protibžnými žacími diskami. Kombinuje v sebe to najlepšie zo stredového zavesenia radu Vicon EXTRA 400H a nového hydraulického odpruženia HydroFloat, aby bol zaručený rovnomernejší pohyb 4,00 m kosy.

  Jasné výhody

  Zavesenie stroja v ťažisku ponúka niekoľko výhod, ako rovnomerné zaťaženie pôdy, a rýchle prispôsobenie v rôznych terénoch. Tieto vlastnosti umožňujú presný rez, lepšiu ochranu strniska a okrem toho znižujú spotrebu paliva a opotrebenie klzákov.

  Nadštandardné kopírovanie terénu

  Hydraulický tlak na pôdu je možné jednoducho a rýchlo nastaviť. Perfektný prítlak na pôdu je dosiahnutý použitím dvojkomorového hydraulického piestu a hydraulického ventilu. Aktuálny tlak na pôdu je zobrazený na manometri, ktorý je umiestnený priamo na stroji.

  Flexibilné kosenie vo svahoch

  Odpruženie navrhnuté s extra otočným bodom umožňuje väčšiu flexibilitu v pracovnom rozsahu a vďaka tomu môžu kosy pracovať v 15° náklone smerom hore a dole. To ponúka veľkú veľkú výhodu pri práci vo svahoch alebo v priekopách a taktiež uľahčuje otáčanie stroja na úvrati.

  Transportná poloha

  Pri transporte sú kosy hydraulicky sklopené do vertikálnej polohy za traktorom. Ťažisko je tak bližšie ku traktoru, čo zaručuje lepšie rozloženie váhy a väčšiu stabilitu pri jazde po cestách. Jednoducho a bezpečne!

  Žacie disky

  Neporovnateľný žací výkon

  Tri nože na žacích diskoch Vicon EXTRA režú bez prestania. To znamená o tretinu nižšiu záťaž na jednotlivé nože, rovnomernú záťaž na náhon a stály výkon pri čistom a perfektnom reze. každý nôž je umiestnený v dokonalom uhle, aby dokázal posunúť pokosenú plodinu nahor a v kombinácii s mechanickým pôsobením a prúdením vzduch ju posunúť ku valcu kondicionéra alebo rotoru.

  Protibežné žacie disky

  Nezmierte sa s priemernými výsledkami pri kosení. Všetky kosy značky Vicon majú párny počet protibežných žacích diskov. Vďaka tomu pracujú disky vždy ako pár. Okrem okamžitého transportu plodiny tento systém zaručuje, že aj v mokrých podmienkach nezostávajú pásy nepokoseného krmiva na poli.

  Jednoduchá a rýchla výmena nožov

  Všetky diskové kosy radu EXTRA môžu byť vybavené systémom rýchlej výmeny nožov „Express“. Vďaka tomu sa stáva výmena alebo otočenie nožov veľmi rýchlou. Jednoducho priložte kľúč na skrutku, odistite pružinu otočením kľúča a starý nôž môžete nahradiť novým.

  Žacia lišta

  Nízka hlučnosť žacej lišty

  Žacia lišta je navrhnutá pre minimalizovanie potreby údržby a ponúka veľmi tichý chod. To príde obsluhe vhod najmä pri dlhých a náročných pracovných dňoch. Ozubené súkolia pracujú hladko v oleji a ponúkajú veľkú prevodovú silu.

  Odolný dizajn

  Žacia lišta EXTRA má vysoký obsah oleja, ktorý zaručuje nízku prevádzkovú teplotu. To zaručuje efektívne chladenie oleja a premazávanie celej lišty. Žacia lišta je tvorená dvomi prekrývajúcimi sa C profilmi, ktoré sú zvárané po celej dĺžke. Tento odolný a pevný dizajn zaručuje dlhú trvanlivosť.

  Nárazové istenie

  Ochrana rezacej lišty

  Kosy Vicon radu EXTRA 200, 300 a 400H sú všetky vybavené systémom Vicon NonStop BreakAway pre ochranu žacej lišty. Integrovaný NonStop BreakAway systém ochráni lištu pred cudzími predmetmi a nárazom do prekážok.
  Pokiaľ kosa narazí na prekážku, automaticky sa vychýli dozadu a hore. To zaručí maximálnu ochranu žacej lišty.

  Práca bez prerušenia

  Nie je žiadny dôvod prerušovať prácu alebo meniť smer jazdy traktora pre uvedenie kosy späť do pracovnej polohy. Ak je aktivovaný, strunový dizajn Vicon NonStop BreakAway systému zaručí, že žacia lišta sa automaticky vráti do svojej pôvodnej polohy.

  Technické údaje

  Vicon EXTRA 432H 440H
  Pracovná šírka (m) 3,18 3,94
  Váha (kg) 805 1060
  Požadovaný výkon traktora (kW/k) 40/55 50/70
  2023-03-17T14:08:36+01:00
  Go to Top