Vicon EXTRA 390/395

  Vicon EXTRA 390/395

  • motýľové diskové kosy
  • špičková kvalita žatia za pomoci mimoriadne plochej lišty
  • stredové zavesenie pre optimálne kopírovanie terénu
  • možnosť prispôsobenia hydraulického odľahčenia pomocou pružín
  • pracovný záber 8,70 – 9,50 m
  • nárazové istenie NonStop BreakAway
  • vertikálna transportná poloha
  • žacia lišta EXTRA zváraná po celom obvode, s trojuholníkovými žacími diskami

  Koncept

  Motýľové kosy Vicon EXTRA 390 a 395 sú kombináciou, ktorá ponúka veľký žací výkon, pracovné zábery 8,70 a 9,50 m a relatívne nízku hmotnosť.

  Vicon EXTRA 390 a 395 sú ekologické a ekonomické stroje špeciálne zkonštruované pre nízke nároky v oblasti výkonu a nízku spotrebu paliva. Minimálny potrebný výkon traktora začína už pri 120 konských silách. Nízka váha iba 1360 a 1500 kg spolu s ideálnym rozložením hmotnosti, ktorú motýľová kombinácia ponúka vytvárajú ideálnu kombináciu pre nízke výkonové nároky, nízku váhu a vysokú efektivitu.

  Stredovo zavesené žacie jednotky v kombinácii so žacími diskami s tromi nožmi ponúkajú neporovnateľný žací výkon. Vicon NonStop BreakAway vychýlením chráni žaciu lištu pred prekážkami a automaticky vráti kosu do pracovnej pozície.

  Možnosti dvojitého zavesenia

  EXTRA 390-395 môže byť prispôsobená podľa rôznych podmienok ako svahovitosť terénu alebo pracovného záberu čelnej kosy. Aby bolo zaručené optimálne prekrývanie  medzi čelnou a zadnými kosami, kosy môžu byť uložené v dvoch pozíciách na nosnom ráme. To umožňuje mať väčší prekryv v kopcovitom teréne, čo naopak znižuje nutnosť používania SideShift vybavenia.

  Bezpečná a stabilná odstavná poloha

  Nové parkovacie zariadenie robí uskladnenie radu EXTRA 390-395 jednoduchým a pohodlným, s minimálnymi nárokmi na priestor, počas uskladnenia na zimu.

  Stroje radu EXTRA 390-395 a sú pevne zaparkované na pevnej a stabilnej parkovacej nohe, pričom je maximálna výška necelé 4,00 m.

  Žacie disky

  Neporovnateľný žací výkon

  Tri nože na žacích diskoch Vicon EXTRA režú bez prestania. To znamená o tretinu nižšiu záťaž na jednotlivé nože, rovnomernú záťaž na náhon a stály výkon pri čistom a perfektnom reze. každý nôž je umiestnený v dokonalom uhle, aby dokázal posunúť pokosenú plodinu nahor a v kombinácii s mechanickým pôsobením a prúdením vzduch ju posunúť ku valcu kondicionéra alebo rotoru.

  Protibežné žacie disky

  Nezmierte sa s priemernými výsledkami pri kosení. Všetky kosy značky Vicon majú párny počet protibežných žacích diskov. Vďaka tomu pracujú disky vždy ako pár. Okrem okamžitého transportu plodiny tento systém zaručuje, že aj v mokrých podmienkach nezostávajú pásy nepokoseného krmiva na poli.

  Jednoduchá a rýchla výmena nožov

  Všetky diskové kosy radu EXTRA môžu byť vybavené systémom rýchlej výmeny nožov „Express“. Vďaka tomu sa stáva výmena alebo otočenie nožov veľmi rýchlou. Jednoducho priložte kľúč na skrutku, odistite pružinu otočením kľúča a starý nôž môžete nahradiť novým.

  Žacia lišta

  Nízka hlučnosť žacej lišty

  Žacia lišta je navrhnutá pre minimalizovanie potreby údržby a ponúka veľmi tichý chod. To príde obsluhe vhod najmä pri dlhých a náročných pracovných dňoch. Ozubené súkolia pracujú hladko v oleji a ponúkajú veľkú prevodovú silu.

  Odolný dizajn

  Žacia lišta EXTRA má vysoký obsah oleja, ktorý zaručuje nízku prevádzkovú teplotu. To zaručuje efektívne chladenie oleja a premazávanie celej lišty. Žacia lišta je tvorená dvomi prekrývajúcimi sa C profilmi, ktoré sú zvárané po celej dĺžke. Tento odolný a pevný dizajn zaručuje dlhú trvanlivosť.

  Nárazové istenie

  Ochrana rezacej lišty

  Kosy Vicon radu EXTRA 200, 300 a 400H sú všetky vybavené systémom Vicon NonStop BreakAway pre ochranu žacej lišty. Integrovaný NonStop BreakAway systém ochráni lištu pred cudzími predmetmi a nárazom do prekážok.
  Pokiaľ kosa narazí na prekážku, automaticky sa vychýli dozadu a hore. To zaručí maximálnu ochranu žacej lišty.

  Práca bez prerušenia

  Nie je žiadny dôvod prerušovať prácu alebo meniť smer jazdy traktora pre uvedenie kosy späť do pracovnej polohy. Ak je aktivovaný, strunový dizajn Vicon NonStop BreakAway systému zaručí, že žacia lišta sa automaticky vráti do svojej pôvodnej polohy.

  Technické údaje

  Vicon EXTRA 390 395
  Pracovná šírka (m) 8,50/8,70 9,30/3,50
  Váha (kg) 1360 1500
  Požadovaný výkon traktora (kW/k) 88/120 120/160
  2023-03-17T09:32:13+01:00
  Go to Top