Vicon EXTRA 328 F/332 F

  Vicon EXTRA 328 F/332 F

  • pracovný záber 2,80 – 3,20 m
  • BreakAway nárazové istenie
  • flexibilná šírka riadkov
  • 540/1 000 otáčky vývodového hriadeľa
  • výborné prispôsobenie sa terénnym nerovnostiam
  • žacia lišta EXTRA, zváraná po celej dĺžke, s trojuholníkovými žacími diskami

  Koncept

  Navrhnuté pre každý terén

  Neporovnateľné kopírovanie terénu, jednoduché ovládanie a nízka váha sú vlastnosťami, ktorými sa môžu tieto kosy popýšiť. Rad 300 F je charakterizovaný excelentným žacím výkonom a nadštandardným kopírovaním terénu. Osem protibežných žacích diskov zaručujú konštantnú kvalitu rezu a tým podporujú rýchle vzchádzanie z čistého strniska.

  Ide o perfektný stroj pre denné kosenie so samozberacím vozom, v kombinácii s ťahanou alebo nesenou zadnou kosou alebo ako súčasť motýľovej kombinácie.

  S pracovnými zábermi 2,80 – 3,20 m a prevádzkovou váhou iba 670 – 710 kg kosy Vicon EXTRA 328 F a 332 F potrebujú na prevádzku iba 55 konských síl. V prevádzke so zadnou kosou s pracovným záberom 4,00 m dosiahnete žaciu súpravu schopnú bez problémov naraz kosiť až 6,80 m plodiny.

  Výborná obsluha

  Rad EXTRA 300 F má vynikajúci servisný prístup k žacej lište, čo je výhoda v porovnaní s väčšinou iných strojov s flexibilným zavesením. Aj keď je stroj zdvihnutý, môžete otvoriť celý predný kryt.

  Dvojrýchlostná hnacia sústava

  Štandardné otáčky vývodového hriadeľa sú 1000 ot./min. Jednoduchým prepnutím remeníc hnacieho ústrojenstva je však možné dosiahnuť 750 otáčok za minútu pre zníženie spotreby paliva. To umožňuje udržiavať správne otáčky vývodového hriadeľa, ale pri znížených otáčkach motora, čo vytvára príležitosť na nižšiu spotrebu paliva. Inovatívne riešenie riešiace problém predného vývodového hriadeľa, ktorý neponúka ekonomickú rýchlosť.

  Žacie disky

  Neporovnateľný žací výkon

  Tri nože na žacích diskoch Vicon EXTRA režú bez prestania. To znamená o tretinu nižšiu záťaž na jednotlivé nože, rovnomernú záťaž na náhon a stály výkon pri čistom a perfektnom reze. každý nôž je umiestnený v dokonalom uhle, aby dokázal posunúť pokosenú plodinu nahor a v kombinácii s mechanickým pôsobením a prúdením vzduch ju posunúť ku valcu kondicionéra alebo rotoru.

  Protibežné žacie disky

  Nezmierte sa s priemernými výsledkami pri kosení. Všetky kosy značky Vicon majú párny počet protibežných žacích diskov. Vďaka tomu pracujú disky vždy ako pár. Okrem okamžitého transportu plodiny tento systém zaručuje, že aj v mokrých podmienkach nezostávajú pásy nepokoseného krmiva na poli.

  Jednoduchá a rýchla výmena nožov

  Všetky diskové kosy radu EXTRA môžu byť vybavené systémom rýchlej výmeny nožov „Express“. Vďaka tomu sa stáva výmena alebo otočenie nožov veľmi rýchlou. Jednoducho priložte kľúč na skrutku, odistite pružinu otočením kľúča a starý nôž môžete nahradiť novým.

  Žacia lišta

  Nízka hlučnosť žacej lišty

  Žacia lišta je navrhnutá pre minimalizovanie potreby údržby a ponúka veľmi tichý chod. To príde obsluhe vhod najmä pri dlhých a náročných pracovných dňoch. Ozubené súkolia pracujú hladko v oleji a ponúkajú veľkú prevodovú silu.

  Odolný dizajn

  Žacia lišta EXTRA má vysoký obsah oleja, ktorý zaručuje nízku prevádzkovú teplotu. To zaručuje efektívne chladenie oleja a premazávanie celej lišty. Žacia lišta je tvorená dvomi prekrývajúcimi sa C profilmi, ktoré sú zvárané po celej dĺžke. Tento odolný a pevný dizajn zaručuje dlhú trvanlivosť.

  Technické údaje

  Vicon EXTRA 328 F 332 F
  Pracovná šírka (m) 2,84 3,18
  Váha (kg) 670 710
  Požadovaný výkon traktora (kW/k) 40/55 44/60
  2023-03-17T14:18:48+01:00
  Go to Top