Vicon EXTRA 228/232

  Vicon EXTRA 228/232

  • špičková kvalita žacia za pomoci mimoriadne plochej lišty
  • zásadne protibežné žacie disky
  • 3 žacie nože na jeden žací tanier dosiahnu
  • kompletne zvarená žacia lišta
  • nízka spotreba príkonu pri vysokom plošnom výkone
  • vertikálna prepravná poloha

  Koncept

  Modely radu EXTRA 200 sú ľahké, jednoduché kosy s kompaktným ale odolným prevedním, pre čo najväčší výkon a najlepšie ceny. Sú dostupné v pracovných záberoch 2,80 a 3,20 m. EXTRA žacia lišta s trojuholníkovými nožmi a excelentným žacím výkonom zaručuje stabilný výkon, hlavne v náročných podmienkach.

  Jednoduchá obsluha

  Kosy sú vybavené výkonným a flexibilným V-remeňom napínaným pomocou pružín. Ako sa remeň uvoľňuje, pružiny tlačia náhonové koleso smerom von, čím automaticky napínajú remeň.

  Silný náhon

  Kosy sú vybavené výkonným a flexibilným V-remeňom napínaným pomocou pružín. Ako sa remeň uvoľňuje, pružiny tlačia náhonové koleso smerom von, čím automaticky napínajú remeň.

  Transportná poloha

  Pri transporte sú kosy hydraulicky sklopené do vertikálnej polohy za traktorom. Ťažisko je tak bližšie ku traktoru, čo zaručuje lepšie rozloženie váhy a väčšiu stabilitu pri jazde po cestách. Jednoducho a bezpečne!

  Žacie disky

  Neporovnateľný žací výkon

  Tri nože na žacích diskoch Vicon EXTRA režú bez prestania. To znamená o tretinu nižšiu záťaž na jednotlivé nože, rovnomernú záťaž na náhon a stály výkon pri čistom a perfektnom reze. každý nôž je umiestnený v dokonalom uhle, aby dokázal posunúť pokosenú plodinu nahor a v kombinácii s mechanickým pôsobením a prúdením vzduch ju posunúť ku valcu kondicionéra alebo rotoru.

  Protibežné žacie disky

  Nezmierte sa s priemernými výsledkami pri kosení. Všetky kosy značky Vicon majú párny počet protibežných žacích diskov. Vďaka tomu pracujú disky vždy ako pár. Okrem okamžitého transportu plodiny tento systém zaručuje, že aj v mokrých podmienkach nezostávajú pásy nepokoseného krmiva na poli.

  Jednoduchá a rýchla výmena nožov

  Všetky diskové kosy radu EXTRA môžu byť vybavené systémom rýchlej výmeny nožov „Express“. Vďaka tomu sa stáva výmena alebo otočenie nožov veľmi rýchlou. Jednoducho priložte kľúč na skrutku, odistite pružinu otočením kľúča a starý nôž môžete nahradiť novým.

  Žacia lišta

  Nízka hlučnosť žacej lišty

  Žacia lišta je navrhnutá pre minimalizovanie potreby údržby a ponúka veľmi tichý chod. To príde obsluhe vhod najmä pri dlhých a náročných pracovných dňoch. Ozubené súkolia pracujú hladko v oleji a ponúkajú veľkú prevodovú silu.

  Odolný dizajn

  Žacia lišta EXTRA má vysoký obsah oleja, ktorý zaručuje nízku prevádzkovú teplotu. To zaručuje efektívne chladenie oleja a premazávanie celej lišty. Žacia lišta je tvorená dvomi prekrývajúcimi sa C profilmi, ktoré sú zvárané po celej dĺžke. Tento odolný a pevný dizajn zaručuje dlhú trvanlivosť.

  Nárazové istenie

  Ochrana žacej lišty

  Integrovaný NonStop BreakAway systém ochráni žaciu lištu pred prekážkami. Pri náraze na prekážku NonStop BreakAway systém vychýli kosu dozadu a smerom hore a následne ju automaticky vráti nazad, do pracovnej polohy.
  Pre horské oblasti ponúka Vicon špeciálne riešenia.

  Jednoduchá prevádzka

  Nastaviteľné pružinové istenie je jednoducho prispôsobiteľné aby ponúkalo ideálny tlak na pôdu. Po správnom nastavení stroja je možné všetky operácie vykonávať zvnútra traktora. Pri zdvíhaní na úvrati alebo prechode do prepravnej polohy nie je potrebné žiadne použitie trojbodového závesu.

  Technické údaje

  Vicon EXTRA 228 232
  Pracovná šírka (m) 2,84 3,18
  Váha (kg) 666 680
  Požadovaný výkon traktora (kW/k) 37/50 40/55
  2023-04-12T08:43:03+02:00
  Go to Top