Varimaster 700

  • komora pozostáva z 5 nekonečných pásov
  • hydraulicky spúšťacie dno pod vkladacím rotorom
  • jednotlivé istenie rezacích nožov pružinou
  • nastavenie lisovacieho tlaku v termináli
  • zberací mechanizmus so systémom INTEGRAL ROTOR z Hardox ocele
  • ISOBUS ready
  • mechanické blokovanie zadných výklopných dverí

Koncept

Predstavujeme radu VM 700

Lisy s variabilnou kontrolou DEUTZ-FAHR umožňujú ešte väčšie utuženie balíkov. Rad VM 700 ponúka širokú škálu lisov s variabilnou komorou, ktoré uspokoja všetky vaše požiadavky a potreby. Pri ich vývoji boli využité inovatívne riešenia, ktoré napomáhajú poľnohospodárom a službárom k zvýšeniu produktivity.

Modely VM 755 a 785 sú navrhnuté pre lisovanie suchých materiálov ako je seno a slama.

Prémiové, všestranné lisy VM 760 a 790 sú štandardne vybavené systémom ISOBUS. Sú navrhnuté pre lisovanie rôznych kŕmnych hmôt vrátane siláže.

Pre náročné podmienky DEUTZ-FAHR ponúka ponúka radu VM 765 a 798. Tieto lisy sú určené pre prácu v tých najťažších podmienkach na celom svete a sú k dispozícii s integrovanou baličkou.

Vkladanie

Integrálny rotor

Všetky lisy radu VM 700 sú vybavené rotormi s technológiou INTEGRAL ROTOR. Ide o jednoduchý, bezúdržbový mechanizmus, ktorý za všetkých okolností zaručuje využitie jeho maximálnej kapacity.  Malá vzdialenosť medzi rotorom a zbernými prstami zaisťuje súvislý prísun plodiny. Konštrukcia tohto výkonného vkladacieho ústrojenstva umožňuje prácu aj pri vyšších jazdných rýchlostiach, ktoré zvyšujú produktivitu a znižujú poškodenie plodín.  INTEGRÁLNE ROTORY sú vybavené hrablicami z tvrdokovu HARDOX® (okrem modelov VM 755 a VM 785). HARDOX® kombinuje vysokú pevnosť s vysokou odolnosťou voči opotrebeniu. Dlhšia životnosť hrablíc rotoru ušetrí prevádzkovateľovi nielen čas ale aj peniaze.

Sklopné dno Dropfloor

V prípade upchatia rotoru je možné z pohodlia kabíny traktoru hydraulicky sklopiť dno aj s nožmi. Po uvoľnení sa dajú dno aj nože jednoducho vrátiť naspäť do pracovnej polohy.

Odpojenie rotoru

Pokiaľ nie je sklopenie dna dostatočne účinné pre vyčistenie upchatého vkladacieho ústrojenstva, môžete ručne odpojiť hriadeľ rotoru od pohonu lisovacej komory. To umožní obsluhe zviazať a vyhodiť balík z komory pred pokračovaním v práci. Odpojenie rotoru aj technológia sklopenia dna DROPFLOOR umožňuje pohotové vyčistenie upchaného vkladacieho ústrojenstva a zaisťuje rýchle pokračovanie v lisovaní.

Modely bez rezania

Pokiaľ nie je potrebné rezanie plodiny, používa sa priamy plniaci mechanizmus alebo rotorový mechanizmus OPTIFEED, ktoré zaisťujú súvislý prísun plodiny do lisovacej komory.

Priamy mechanizmus plnenia – otvorený zberač

Priame plniace ústrojenstvo umožňuje ničím nerušený prísun plodiny aj v náročnejších podmienkach, napríklad pri lisovaní širokých pásov slamy alebo senáže. Horný valec poháňaný základnou pohonnou jednotkou lisu zaisťuje predlisovanie materiálu. Valce nie sú vybavené prstami ani hrablicami, ktoré by mohli brániť prísunu plodín a nie je tak obmedzená kapacita vkladania. Vďaka tomu je zaistená vysoká kapacita vkladania a minimalizované riziko upchatia.

Rotor OPTIFEED

Konštrukcia rotoru OPTIFEEED s jednoduchými vkladacími hrablicami a integrovanou prihŕňacou závitovkou pomáha rovnomerne rozložiť pokosenú plodinu a umožniť vylisovanie rovnako utužených balíkov.

Modely s rezaním

OPTICUT 14

Rotor OPTICUT so 14 nožmi je skonštruovaný tak, aby rovnomerne rozložil pokosenú plodinu a plynule ju podával do lisu. Rezacie ústrojenstvo OPTICUT umožňuje rezanie s teoretickou dĺžku rezanky 70 mm. Každý nôž je samostatne istený pomocou pružiny proti poškodeniu cudzími predmetmi. Výber počtu nožov ponúka možnosť použiť 0, 4, 7 alebo 14 nožov.

OPTICUT 23

Rotor OPTICUT s 23 nožmi poskytuje výhodu intenzívneho rezania a mechanickej ochrany. Tento mechanizmus umožňuje rezanie s teoretickou dĺžkou rezanky 45 mm. Každý nôž je samostatne istený pomocou pružiny proti poškodeniu cudzími predmetmi. Výber počtu nožov ponúka možnosť použiť 0, 7, 11, 12 alebo 23 nožov.

Rovnomerné balíky

Tvar balíkov je dôležitý

Výsledkom kvalitného lisovania je rovnomerne utužený balík s dokonalým tvarom. Pevné valcové balíky znamenajú, že z balíku bola odstránená väčšina vzduchu, čo zlepšuje kvalitu uchovávaného krmiva.

PROGRESSIVE DENSITY – riešenie spoločnosti DEUTZ-FAHR

Systém PROGRESSIVE DENSITY sa osvedčil ako cenná súčasť všetkých lisov DEUTZ-FAHR. Ako balík rastie, zvyšuje sa aj tlak takže vzniká pevný balík s utuženou vrchnou vrstvou.

Ako to funguje?

S rastúcou veľkosťou balíku v lisovacej komore je napínacie rameno pásu vystavované neustále sa zväčšujúcemu odporu dvoch hydraulických valcov a pružinového napináku. Tým, ako sa zväčšuje priemer balíku  rastie aj história hmoty v balíku. Výsledkom je veľmi pevný balík sa stredne kompaktným jadrom – ani príliš mäkkým, ani príliš tvrdým. Vďaka utuženiu vrchnej vrstvy sú balíky slamy odolnejšie v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok a balíky siláže si zachovajú svoj tvar, čo uľahčuje stohovanie a manipuláciu.

Rýchle a dokonalé lisovanie

Konštrukcia lisovacej komory radu VM 700 s 5 pásmi a 3 lisovacími valcami zaisťuje rýchle lisovanie dokonale súdržných balíkov pri použití akéhokoľvek vkladacieho ústrojenstva. Agresívny profil horného valca komory zlepšuje kontakt s plodinou a znižuje jej stratu. V prednej časti lisu je umiestnený veľký hladký valec s čistiacim valčekom, ktorý zabraňuje nalepovaniu hmoty na predné časti stroja a na pásy.
Jedinečná kombinácia systému DEUTZ-FAHR PROGRESSIVE DENSIY a inteligentné riešenie lisovacej komory je zárukou dokonalého tvaru balíku.

Pevný balík

Jedným z posledných krokov pre dokonalý tvar balíku je jeho zviazanie. Jedná sa však o jeden z najdôležitejších krokov! Čím menej času vyžaduje viazanie balíkov, tým vyššia je výkonnosť lisu. DEUTZ-FAHR prináša spoľahlivé a bezpečné viazanie pomocou siete.

Dokonalé rozprestretie viazacej siete

Zberný mechanizmus je vybavený aktívnou technológiou pre napínanie siete, ktorá zaisťuje pevný tvar balíku pomocou stáleho napätia siete počas celého cyklu viazania balíku. Sieť sa vkladá z čela lisovacej komory, čo zaisťuje okamžité nabalenie siete na balík. Druhý držiak na rezervnú sieť zaisťuje dostatočnú zásobu siete v prípade dlhšieho pracovného dňa. Výmena siete je jednoduchá a bezpečná a obsluha pri nej stojí na zemi.
Inovatívne riešenie spoločnosti DEUTZ-FAHR udržuje stále napätie siete behom celého cyklu viazania. Sieť sa pri balení odvíja rýchlosťou zodpovedajúcou 90% rýchlosti otáčania lisovaného balíku, aby sa napínaná sieť nepretrhla. Po opustení lisovacej komory sa balík neuvoľní a drží si svoju tvrdosť. Systém viazania rozťahuje sieť k okrajom balíku, aby po zaviazaní balíku nevznikali vzduchové kapsy. Vďaka tomu vydrží kvalitná krmovina dlhšie.

Viazanie do špagátu

Systém viazania pomocou dvoch viazacích ramien znižuje dobu viazania na minimum. Viazacie ramená najskôr obmotávajú balík pri kraji tak, aby sa špagáty začali prekrývať pred stredom balíku. V strede balíka sa prekrížia, čím sa dosiahne poriadne upevnenie špagátov bez voľných koncov.

Na požiadanie je možné vybaviť lisy VM a VMP tiež vybaviť kombináciou viazania špagátom a viazaním do siete.

Užívateľské rozhranie

Kľúčom k dosiahnutiu produktivity, ktorú od strojov značky DEUTZ-FAHR očakávate je užívateľské rozhranie. Pri vývoji nových užívateľských rozhraní a terminálov starostlivo načúval ich užívateľom. Hlavným cieľom je dokonalý prehľad nad tým, čo stroj práve robí a jednoduchý prístup k jeho nastaveniam. Tak je zaistená absolútna kontrola a využiteľnosť stroja.

VT 30

Terminál VT 30 umožňuje ovládať lisovanie a viazanie balíkov z kabíny traktoru. Farebná 3,5“ obrazovka má rovnaké užívateľské rozhranie ako ostatné lisy DEUTZ-FAHR, takže všetci vodiči vodiči rýchlo pochopia ovládanie terminálu. Terminál VT 30 umožňuje intuitívne ovládanie za všetkých okolností. VT 30 sa zapojuje do trojkolíkovej zásuvky traktora.

CCI 50

Prémiové modely lisov VARIMASTER sú plne kompatibilné so systémom ISOBUS. To znamená, že intuitívne užívateľské rozhranie si môžete zobraziť na všetkých termináloch VT. Terminál CCI 50 s farebnou 5,6“ obrazovkou je plne kompatibilný so systémom ISOBUS. Je ho tak možné ovládať pomocou dotykovej obrazovky, ako aj tlačidlami. Pomocou rôznych aplikácii CCI tak môžete využívať terminál CCI 50 po celý rok.

CCI 120

CCI 1200 ja najmodernejším DUTZ-FAHR terminálom využívajúcim systém ISOBUS. Farebná, dotyková 8,3“ palcová obrazovka má programovateľné zobrazovanie. Na jednej obrazovke tak napr. môžete zároveň vidieť pohľad z kamery aj užívateľské rozhranie stroja. S týmto terminálom je kompatibilná rada CCI aplikácii a môže sa stať aj vašim portálom pre precízne poľnohospodárstvo. Terminál CCI 1200 sa dodáva s puzdrom umožňujúcim jeho bezpečné uschovanie v čase, keď sa nepoužíva.

2023-06-23T11:12:49+02:00
Go to Top