FixMaster 330 – 335

  FixMaster 330 – 335

  DEUTZ-FAHR FixMaster lisy s pevnou lisovacou komorou s priemerom balíkov 1,25 m. Lisovaciu komoru tvorí 18 lisovacích valcov s asymetrických profilom, ktorý zabezpečí bezproblémové lisovanie akéhokoľvek materiálu.

  • automatické mazanie reťazí
  • širka zberača až 2,3 m
  • technológia INTEGRAL ROTOR
  • 18 Powertrack lisovacích valcov
  • rotor vyhotovený z HARDOX ocele
  • verzia OPTIFEED bez rezania
  • veriza OPTICUT s rezaním – 14, alebo 23 nožov

  Hlavné prednosti

  Kapacita

  Našim cieľom je vyvíjať stroje, ktoré sa postarajú o zisky Vašej spoločnosti. Veľké výkony sú kľúčovými faktormi úspechu každého lisu. Lisy na okrúhle balíky DEUTZ-FAHR disponujú viacerými unikátnymi prvkami, ktoré umožnia Vašej spoločnosti dosahovať úspech.

  Konzistencia

  Perfektne tvarované a konzistentné okrúhle balíky sú výsledkom, ktorý hľadá každý zákazník. 30-ročná skúsenosť v lisovaní umožňuje našim strojom produkovať výnimočne vysoko utlačené balíky a to aj v tých najťažších podmienkach.

  Spoľahlivosť

  K dosahovaniu maximálneho efektivity Vášho stroja je nevyhnutná bezkonkurenčná spoľahlivosť. DEUTZ-FAHR ponúka na trh efektívne a široké portfólio lisov. Tie sú vybavené jednoduchými, ale vysoko efektívnymi technológiami, čo má za výsledok minimálne prestoje a spoľahlivosť týchto strojov.

  Zber

  Optimálny výkon zberu

  Oba OptiFeed aj OptiCut modely sú vybavené usmerňovaným vedením zberacích prstov. Usmerňované vedenie zberacích prstov sú navrhnuté tak, aby sa využil celý výkonový potenciál stroja. 230 cm široký zberač poskytuje optimálne kopírovanie povrchu pomocou bočného výkyvu zberača pre dosiahnutie optimálneho zberu. Stroj je schopný práce so všetkými plodinami a nesklame Vás ani v najťažších podmienkach. Päť radov prstov na zberači a prítlačný valec nad zberačom zabezpečujú plynulý a čistý zber aj pri vysokej rýchlosti. Pre nastavenie stroja podľa Vašich požiadaviek, je k dispozícii na výber medzi pevnými a natáčacími kolesami na zberači.

  Spúšťacie dno

  Zberací mechanizmus je chránený hlavnou kardanovou spojkou. V prípade zablokovania rotora, možno hydraulicky spustiť podlahu a nože priamo z kabíny traktora. Po vyčistení možno všetko vrátiť do pôvodnej pracovnej polohy.

  V extrémnych podmienkach je poskytnutá dvojitá ochrana štandardnou hydraulickou spojkou pre odpojenie rotora. Náhon rotora možno odpojiť hydraulicky od pohonu baliacej komory, pre zabezpečenie dobalenia a vyprázdnenia komory.

  Technológia integral rotor

  Lisy sú vybavené patentovanou technológiou Integrovaného Rotora s dvojitými zubami vyrobenými z oteru odolnej Hardox ocele. Hardox je kombináciou extrémnej tvrdosti a odolnosti s minimálnym opotrebením zubov rotora. Jednoduchý, bez údržbový a kompaktný zberací systém zaručuje obrovskú priechodnosť materiálu za každých podmienok – odhliadnuc od rôznorodosti lisovaných plodín. Krátka vzdialenosť medzi rotorom a zberačom má za následok veľmi plynulý tok materiálu. Tento výkonný systém umožnuje vysoké pracovné rýchlosti s nízkymi energetickými požiadavkami a je šetrný k lisovanému materiálu.

  Ak nie je požiadavka na rezanie, k dispozícii je vkladací systém OptiFeed, ktorý zabezpečuje kontinuálne plnenie komory materiálom. Tento rotor pomáha pravidelnému uloženiu hmoty v balíku pre zabezpečenie pravidelného tvaru a hustoty balíka.

  Vkladanie a rezanie

  Verzia bez rezania

  Rezacie mechanizmy DEUTZ-FAHR OC sú navrhnuté pre neobmedzenú zbernú kapacitu a excelentnú kvalitu rezania. Medzi užívateľmi sú tieto systémy považované za jedny z najlepších rezacích systémov na trhu. Siláž je vedená a ťahaná k nožom v skorom štádiu, čo zlepšuje priechodnosť a rezací výkon a zároveň zamedzuje nežiadúcemu upchatiu.

  Verzia s rezaním

  K dispozícii sú dva rôzne typy rezacích systémov DEUTZ-FAHR OC. (v závislosti od FM modelu)

  OptiCut 14

  14-nožový OPTICUT rezací mechanizmus poskytuje teoretickú dĺžku rezanky 70 mm. Každý jeden nôž je chránený pružinou proti poškodeniu cudzím predmetom. FM 335 a FM 335 BP ponúkajú skupinové ovládanie rezacieho mechanizmu OptiCut 14, s možnosťou použitia 0,4,7,7, alebo 14 nožov.

  OptiCut 23 (dostupné pre FM 335 a FM 335BP)

  Integrovaný Rotor s 23-nožovým OPTICUT rezacím mechanizmom od DEUTZ-FAHR má výhodu intenzívneho rezania a teoretickej dĺžky rezu 45 mm. Každý jeden nôž je pred poškodením cudzím telesom chránený pružinami. Pri výbere skupiny rezania môže obsluha zvoliť počet nožov 0,7,11,12 alebo 23.

  Lisovanie a viazanie

  Lisovacia komora

  Srdce lisov FixMaster 330/335 pozostáva z upravených 18-tich PowerTrack valcov. 18 vynovených lisovacích valcov má symetrické profily, ktoré vytvárajú neobyčajne vysokú hustotu a spoľahlivé otáčanie balíka a to pri akomkoľvek stave hmoty. Všetky valce sú vyrobené z 3,2 mm hrubej vysoko-odolnej ocele, ktorá je vytvarovaná a laserovo zváraná na jednej strane pre optimálnu odolnosť. Navyše, minimálny rozostup medzi jednotlivými valcami redukuje straty pri zbere úrody.

  Rýchla reakcia zadných dverí

  Silné hydraulické valce zadných vyklápacích dverí v kombinácií s hydraulickým zámkom zabezpečujú konzistentnú veľkosť balíkov s maximálnou hustotou (Power Lock). Vysoko citlivý senzor zadných dverí monitoruje veľkosť balíka od 80%, aby umožnil obsluhe optimalizovať tvar a hustotu balíka. Zadné vyklápacie dvere FM 330/335 sa otvárajú a zatvárajú do 4 a pol sekundy, čo zabezpečuje maximálny výkon a to vďaka stabilnej konštrukcii s torznými trubkami.

  Vyrobené pre vytrvalosť, najväčšiu hustotu a dlhú životnosť

  Robustný pohon s inovovanou konštrukciou prevodovky pozostáva z rozdeleného náhonu. Pohon komory na jednej strane a pohon rotora spolu so zberačom je na strane druhej. Takéto rozdelenie zaručuje hladkú prevádzku a rovnomerné rozloženie sily. Hlavný náhon a reťaze lisovacích valcov sú vyrobené z vysoko-odolných 100H (1 1/4) reťazí, ktoré prispievajú k dlhej životnosti. 50 mm dvojité ložiská na hlavných záťažových bodoch náhonovej strany zaručujú bezproblémové lisovanie aj v ťažkých podmienkach. Všetky ložiská majú centrálne mazanie, na želanie je k dispozícii automatický systém mazania ložísk Beka Max. Na valcoch sú zabudované škrabky, aby očisťovali ložiská od lisovaného materiálu. Všetky modely sú vybavené štandardným Beka Max mazacím systémom reťaze s odolnými a širokými kefami na reťaziach, zabezpečujúcimi perfektné mazanie.

  Viazanie

  Viazanie do siete

  Viazanie do siete s aktívnou napínacou technológiou zabezpečuje pevný tvar balíkov s konštantnou úrovňou napnutia siete počas celého cyklu viazania. Sieť ja ťahaná spredu baliacej komory, aby sa zabezpečil rovnomerný a priamy štart. Úložisko pre druhú rolku siete zaručuje dostatočnú zásobu siete počas dlhého pracovného dňa. Výmena rolky siete je veľmi jednoduchá, aj vďaka plošine umiestnenej v prednej časti stoja. Inovatívny dizajn DEUTZ-FAHR-u umožňuje neustále napnutie siete počas procesu balenia. Baliaci systém siete ide na 90% rýchlosti otáčania balíka a to predovšetkým preto, aby bola sieť natiahnutá, nie pretrhnutá.

  Viazanie do špagátu

  Používaním systému dvojitého viazania do špagátu je čas procesu zredukovaný na minimum. Pri dvojitom viazaní začínajú obe šnúry z opačných rohov balíka a prekrížia sa navzájom predtým ako sa posunú do stredu balíka. V strede sa opäť prekrížia, čo zaručuje, že spletenie je pevné a konce nie sú voľné.

  Na želanie možno vybaviť typy FM a FM BP viazaním do špagátu, aj do siete.

  Kombinovaný lis s baličkou Bale Pack

  Dve technológie od firmy DEUTZ-FAHR skombinované v jednom stroji – FixMaster BalePack. Tento na obsluhu jednoduchý stroj je schopný pracovať aj na strmých svahoch so všetkými plodinami. DEUTZ-FAHR FixMaster BalePack má vysokú kapacitu výkonu vďaka rýchlemu a spoľahlivému presunu balíka, vysoko rýchlostnému dvoj satelitovému systému balenia a IntelliWrap.

  IntelliWrap

  Ďalšou funkciou IntelliWrapu je 3D obaľovanie. Ide o inteligentné a inovatívne aplikovanie fólie okolo balíkov. Kľúčom 3D obaľovacieho procesu je jeho schopnosť rozdeliť celkové množstvo fólie s väčšou rovnomernosťou a efektivitou okolo celej plochy balíka. Pri omotávaní valcovej časti povrchu balíka sa vytlačí prebytočný vzduch a zachová sa tak tvar balíka aj pri dlhšom skladovaní. Oproti konvenčne baleným balíkom, sú u tohto typu obaľovania okraje balíka oveľa lepšie chránené. IntelliWrap produkuje dobre tvarované, stiahnuté a izolované balíky, čim sa zvyšuje kvalita siláže.

  Ovládanie

  Všetky lisy ponúkajú intuitívne a jednoduché nastavenie – od nastavenia počtu vrstiev sieťoviny, automatického/manuálneho štartu viazania až po výber z možností obaľovacieho programu*. Informácie ako detekcia rýchleho nárastu balíka (od 80%) a počítadlo balíkov (narezaných/nenarezaných/metráž použitej sieťoviny). ISOBUSom ovládané FixMaster 335 a FixMaster 335 BalePack navyše poskytujú šoférovi komfort nastavovania hustoty balíkov priamo z kabíny.
  * len FixMaster 335 BalePack

  AT 10 – nie je kompatibilný s ISOBUS systémom
  Ovládací terminál v kabíne traktora zobrazuje všetky informácie o priebehu lisovania a zabezpečuje jednoduché ovládanie lisu. Akustický a vizuálny alarm informuje o dokončení balíka. Možno nastaviť manuálny, alebo automatický štart procesu viazania. Nastavenie počtu obaliení baliacou sieťou možno taktiež nastaviť z kabíny traktora. Terminál AT 10 zobrazuje i denné a celkové počítadlo balíkov.

  VT-50 – FixMaster 335 a FixMaster 335 BalePack
  Terminál disponuje 14,5 cm (5,7″) farebnou obrazovkou. Všetky nastavenia tak možno ovládať buď pomocou dotykovej obrazovky, alebo veľkými intuitívnymi tlačítkami.

  CCI 200 – FixMaster 335 a FixMaster 335 BalePack
  ISOBUS terminál CCI 200 disponuje veľkou 21,6 cm (8,5″) farebnou dotykovou obrazovkou. Všetky nastavenia tak môžete vykonať buď pomocou dotykovej obrazovky, alebo cez veľké intuitívne tlačítka. Terminál CCI 200 je kompatibilný s ostatními strojmi a značkami podporujúcimi systém ISOBUS.

  Pre lepší výhľad o procese lisovania a prípadnom balení je možné lisy FixMaster vybaviť kamerovým systémom. K dispozícii sú dve varianty. Buď sa jedná o kameru vrátane obrazovky, alebo sa jedná o kameru, ktorú možno pripojiť priamo k terminálu CCI 200.

  Video

  2023-03-20T15:05:21+01:00
  Go to Top