Rad 5D Keyline

  • výkon: 65 – 97 koní
  • hmotnosť: 3 200 kg
  • 5 stupňová mechanická prevodovka
  • maximálna rýchlosť 40 km/h
  • zdvižná kapacita zadných ramien  až 3 500 kg
  • 3 varianty strešného okna

Motor

Maximálna efektivita

Pod kapotou nového radu 5D Keyline sa nachádza ultramoderný motor s optimalizovaným objemom FARMotion 35 s výkonom od 66 do 102 koní. Na jeho vývoji sa odrazilo jeho špeciálne určenie pre poľnohospodársky sektor. Elektronické Common Rail vstrekovanie s tlakom 2000 barov a turbodúchadlom zaručuje vysoký výkon a veľký krútiaci moment motora pri nízkej spotrebe paliva a nízkych hodnotách emisii. 90l nádrž zabezpečí dlhý pracovný deň bez nutnosti zastavovať pre dotankovanie.
Novo vyvinutý kompaktný chladič s Visco ventilátorom a PowerCore vzduchovým filtrom dopomáha k vysokej efektivite motora. Chladiaci systém je jednoducho prístupný, čo robí jeho údržbu ešte jednoduchšou. Vďaka elektronickému manažmentu motora ponúka FARMotion 35 pôsobivé dynamické vlastnosti: agilnosť, rýchlu odozvu a vysoký krútiaci moment.

Prevodovka

Úplná mechanická kontrola

Nové modely radu 5D Keyline sú všestranné traktory. Všetky modely sú vybavené 5 stupňovou mechanickou prevodovkou v dvoch vyhotoveniach. 15/15 verzia s rýchlosťou od 298 m/h (pre plazivé rýchlosti) do 40 km/h a 30/15 (plazivé a redukované rýchlosti) s pojazdovou rýchlosťou od 245m/h do 40 km/h. Maximálna rýchlosť 40 km/h sa dá dosiahnuť v ECO režime motora pri 1800 min-1 pre oba varianty. Vďaku tomu možno vykonávať všetky úkony presne a efektívne.

Vývodový hriadeľ

Optimálna konektivita

Zadný vývodový hriadeľ je vybavený veľmi všestranne. Na výber je z troch konfigurácii: 540/540 ECO, 540/540 ECO/1000 a 540/540 ECO/závislá rýchlosť vývodového hriadeľa.
To umožňuje prevádzku všetkého vhodného príslušenstva za ekonomicky optimálnych podmienok. Vďaka režimu 540 ECO môže byť náradie s nízkymi nárokmi na výkon prevádzkované pri nízkych otáčkach motora. To prispieva k zníženiu spotreby paliva a zlepšeniu komfortu jazdy vďaka významnému zníženiu hlučnosti a vibrácii. Vývodový hriadeľ sa ovláda mechanicky pomocou páky, čo umožňuje jeho hladký štart bez trhania.  Aby sa splnili medzinárodné bezpečnostné normy všetky modely obsahujú systém pre automatické zastavenie PTO v prípade neprítomnosti vodiča s možnosťou deaktivácie systému tlačidlom.

Hydraulický systém

Výkonná hydraulika, aby ste mali všetko pod kontrolou

Najmä hydraulické vybavenie dokazuje, ako je tento traktor vhodný pre vašu prevádzku. S novými modelmi 5D Keyline budete mať všetko potrebné náradie pod kontrolou. OpenCenter čerpadlo s pretokom až 56 l/min zásobuje tri hydraulické okruhy a zadné ramená. Zadné ramená DEUTZ-FAHR s mechanickým ovládaním (MHR), známe svojím presným a efektívnym ovládaním, sú teraz dostupné s praktickým EasyLift systémom. Vďaka funkcii EasyLift môže vodič zdvíhať a spúšťať ramená jednoduchým stlačením tlačidla. Voliteľné externé ovládanie je mimoriadne užitočné a pohodlné, najmä pri pripájaní náradia. Obsluha môže nastaviť vhodnú výšku ramien bez toho aby musela nastupovať do traktora. Tým sa šetrí čas – a vy sa môžete rýchlejšie vrátiť do práce na poli. Ovládanie dvojčinných mechanických hydraulických okruhov je ľahko prístupné na pravej bočnej konzole, priamo vedľa sedadla vodiča. Okruhy možno používať v niekoľkých režimoch: proporcionálne, režim Kick-Out, plávajúci režim a režim stáleho prietoku. To znamená, že hydraulický systém radu 5D Keyline je vybavený pre obsluhu všetkých bežných náradí a môže efektívne prevádzkovať všetky ich funkcie. Rad 5D Keyline môže byť predpripravený pre montáž predného nakladača vďaka nadstavbám Light kit alebo Ready kit priamo vo fabrike.

Kabína

Perfektné pracovné prostredie

Každý, kto vstúpi do kabíny nového radu 5D Keyline hneď vycíti – toto je to správne prostredie pre prácu. Široké dvere, dostatok svetla, priateľská atmosféra a výhľad do všetkých strán. Toto všetko napomáha v efektívnej práci. Ako je u značky DEUTZ-FAHR zvykom, všetky ovládacie prvky sú farebne rozlíšené a inteligentne rozložené podľa frekvencie, s akou sa používajú.
Prístrojová doska, umiestnená v stredovej konzole, priebežne informuje vodiča o všetkých prevádzkových podmienkach. A to v analógovom aj digitálnom prevedení. Dostupné sú tri verzie strechy. Štandardná strecha s FOPS ochranou, presklená panoramatická strecha a polykarbonátová panoramatická strecha s ochranou FOPS, pre čo najlepšiu viditeľnosť pri používaní čelného nakladača. Bez ohľadu na prácu, pohodlná kabína nového radu 5D Keyline motivuje každého vodiča k čo najlepším výkonom.

Na stiahnutie

2024-05-17T09:19:29+02:00
Go to Top