Agrotron radu 9 TTV

  Agrotron radu 9 TTV

  Najvýkonnejší DEUTZ-FAHR všetkých čias

  • výkon 295 – 336 koní
  • 6-valcový motor DEUTZ 7.8 TTCD Tier 4 final, preplňovaný dvojitým turbodúchadlom
  • jednodielna elektricky ovládaná kapota motora
  • bezstupňová TTV prevodovka Terramatic so 4 pracovnými rozsahmi
  • maximálna rýchlosť pri super redukovaných otáčkach motora
  • Powerbrake posilňovač bŕzd a elektronická parkovacia brzda EPB
  • odpružená predná náprava
  • hydraulické čerpadlo s výkonom 210 l/min s funkciou Load Sensing
  • MaxComfort 2 kabína z kvalitných materiálov
  • multifunkčná lakťová opierka s integrovaným joystickom pre kontrolu všetkých hlavných funkcií
  • iMonitor 2.0 s integrovaným ISOBUS systémom a Agrosky navigačným systémom

  Koncept

  Navrhnutý k zjednodušeniu vašej práca. Skonštruovaný k vylepšeniu vašich výsledkov. 

  Rad 9 znamená pre konštruktérov firmy DEUTZ-FAHR vyvinutie ultra moderného, vysoko inteligentného, vysoko výkonného traktora, ktorý vydáva a výrazne zvyšuje efektivitu práce vďaka jedinečnému komfortu, automatizovaním rutinných funkcií a najinovatívnejším technológiám – a to všetko pri nízkej spotrebe vstupných zdrojov.
  Každý jeden stavebný komponent radu 9 je vysoko inovatívny a je vybraný spomedzi najlepších na trhu. Vďaka radu 9 môže DEUTZ-FAHR ponúknuť tri perfektne vyvážené a atraktívne vysoko výkonné modely traktorov s ktorými môžu farmári dosiahnuť najlepšie výsledky.

  Motor

  Zvyšovanie výkonu, pri súčasnom znižovaní spotreby paliva.

  Keď sa jedná o pohonnú jednotku pre rad 9, postačovala len tá najlepšia. Rozhodujúcim faktorom je vysoká výkonnosť s najnižšou spotrebou paliva. Neexistuje alternatíva k Deutz TTCD 7.8 l šesť valcovému motoru (295-336 k) s dvojitým tubodúchadlom a medzichladičom stlačeného vzduchu, ako aj SCR, DPF a DCR technológiou. Okamžité reakcie motora zabezpečuje vstrekovací tlak až 2000 bar a schopnosť poskytnúť 90% krútiaceho momentu už pri 1000 ot./min. Konštantná hodnota krútiaceho momentu je v širokom rozsahu 1200 – 1600 ot./min. Nízko otáčkový koncept a robí tento motor jedinečným. Motor má vynikajúce vlastnosti pri studených štartoch aj v extrémnych podmienkach. Vďaka inovatívnej SCR/DPF technológii, motory Deutz TTCD 7,8 l spĺňajú najnovšie medzinárodné emisné normy (US EPH/ Tier 4 final) – bez straty výkonu. Celková konštrukcia je navrhnutá pre maximálnu účinnosť.

  Prevodovka

  Prevodovka TTV. Maximálna účinnosť v rozsahu od 0,2 do 60 km/h.

  Efektivita je dosiahnutá precíznosťou. Precíznosť je dosiahnutá vďaka presnej pracovnej rýchlosti. Elektronicky ovládaná, bezstupňová prevodovka TTV poskytuje presnú a správnu rýchlosť pre všetky druhy prác. TTV prevodovka je kombináciou účinnosti mechanických komponentov s inteligenciou a komfortom hydrostatu. To pokrýva rozsah od 0,2 – 60 km/h. Maximálna rýchlosť 40 km/h (pre Slovenský trh) je dosahovaná už pri 1300 ot./min. Najväčšia účinnosť je sústredená najmä pri ťažkých poľných prácach pri rýchlosti 7 – 15 km/h. Mechanický prenos krútiaceho momentu je v tomto prípade až 80%. Počas prepravy je to v priemere až 90%. To zabezpečuje rýchle reakcie na požadovanú rýchlosť a rovnomernú akceleráciu pri ekonomickej, ale aj dynamickej jazde. Vďaka vyskej trakčnej sile si TTV prevodovka poradí aj v najnáročnejších situáciách.

  Vývodový hriadeľ

  Tri úrovne otáčok vývodového hriadeľa. 

  S troma úrovňami (540 Eco, 1000 a 1000 Eco) vzadu a 1000,alebo 1000 Eco vpredu, možno vykonávať všetky práce veľmi efektívne. Vďaka nízkootáčkovým charakteristikám motora majú ekonomické otáčky vývodového hriadeľa širokú využiteľnosť, čím možno výrazne ušetriť palivo. Všetky hydraulické funkcie a funkcie vývodového hriadeľa možno komfortne a jednoducho ovládať z lakťovej opierky v kabíne traktora.

  Hydraulický systém

  12 ton zdvižnej kapacity, load sensing čerpadlo s prietokom 210 l/min.

  Upevňovacie body v rade 9 sú rovnako univerzálne, ako požiadavky poľnohospodárov po celom svete. S nosnosťou 12 000 kg vzadu a 5 000 kg vpredu možno použiť akékoľvek kombinácie náradí. Maximálny prietok čerpadla 210 l/min poskytuje vysokú úroveň prietoku až do 8 vonkajších hydraulických okruhov (6 vzadu, 2 vpredu). Všetky okruhy možno proporcionálne ovládať pomocou joysticku, alebo na lakťovej opierke. Nastavenie prietoku (1-100%) a čas (0-60 s) možno jednoducho nastaviť zo sedadla vodiča, jednotlivo pre každý okruh. V štandardnej výbave je systém Load Sensing a samostatné čerpadlo zásobujúce systém riadenia a tak môže pracovná hydraulika pracovať na plný výkon bez kompromisov.

  Brzdy

  Komfort a bezpečnosť: pri vysokých rýchlostiach aj v zaťažení.

  Vynikajúca bezpečnosť je zabezpečená vďaka sériovému vybaveniu systémom DEUTZ-FAHR Power Brake System – vyššia brzdná účinnosť pri nižšom tlaku na brzdový pedál. Verzia 60 km/h (nie pre Slovenský trh) je vybavená suchými externými kotúčovými brzdami. 50% brzdného účinku je prenášaného na prednú nápravu cez kardan predného náhonu, ktorý je automaticky aktivovaný pri zošliapnutí brzdového pedálu. EPB (elektronická parkovacia brzda) sa automaticky deaktivuje pri zaradení smeru jazdy a aktivuje akonáhle vodič opustí traktor. EPB systém je súčasťou štandardnej výbavy.

  Komfortná kabína

  Kabína Maxivision II; usaď sa a vychutnávaj prácu. 

  Už na prvý pohľad je zrejmé, že práca v tomto prostredí je radosť. MaxiVision Cab II ponúka dostatok priestoru. Vysoko kvalitné materiály vytvárajú svetlú, príjemnú pracovnú atmosféru. Panoramatické čelné sklo, ako aj veľké bočné a zadné okná poskytujú vodičovi najlepší výhľad na všetky strany. V štandardnej výbave je aj sklenené strešné okno. Vďaka dizajnu prednej kapoty, je zabezpečený výhľad na predný trojbodový záves. Kabína je pneumaticky odpružená a izolovaná od prednej kapoty a tak teplo, vibrácie a hluk produkované motorom sa nedostávajú do kabíny. Maximálna úroveň hluku v kabíne je 69 dB. Práca v kabíne MaxiVision Cab II je relaxom od prvej chvíle, aj počas dlhých pracovných dní.

  Na stiahnutie

  Video

  2024-06-16T14:16:40+02:00
  Go to Top