Agrotron radu 6

  • predĺženie intervalu výmenu prevodového oleja znižuje náklady na údržbu (každých 2000 hodín alebo raz za 2 roky)
  • 360 stupňové osvetlenie pre neprerušenú prácu v noci
  • sofistikovaná technológia pohonu
  • maximálna rýchlosť až 60 km/h
  • zadné ramená so silou až 10 000 kg
  • kabína MaxiVision 2

Koncept

Rad 6 bol vyvinutý s cieľom ponúknuť špičkovú technológiu pre poľnohospodárstvo budúcnosti. Extrémne moderný dizajn, vysoko účinné prevodovky a široká škála integrovaných riešení SDF Smart Farming Solutions, ktoré sú k dispozícii ako voliteľné príslušenstvo, sa perfektne hodia k modelom nového radu 6. Patria medzi ne: motory Deutz Stage V s veľmi nízkou spotrebou, vysoko prispôsobiteľné hydraulické systémy, pojazdová rýchlosť až 50 km/h, predné nápravy s odpružením a brzdenie všetkých 4 kolies, maximálna prípustná hmotnosť od 11 500 do 13 500 kg (pri 50 km/h) a mimoriadne komfortné kabíny.

Motor

Minimálna údržba a maximálny výkon.

Nový rad 6 je poháňaný modernizovanými 4 a 6-valcovými motormi Deutz s elektronicky riadeným vstrekovaním Common Rail s tlakom 1600 barov, turbodúchadlom s prepúšťacím ventilom a medzichladičom stlačeného vzduchu. Vďaka tomu sú motory schopné poskytnúť maximálny krútiaci moment v rozsahu od 685 Nm (model 6160.4) do 891 Nm (model 6230).
Vďaka špičkovým výrobným postupom sa podarilo znížiť vnútorné trenie, čím sa dosiahli nižšie servisné intervaly.  V dôsledku toho sa interval výmeny motorového oleja na 1000 motohodín (alebo 2 roky). Aby sa zabezpečil súlad s prísnymi normami Stage V, motor aj systém dodatočnej úpravy výfukových plynov (EAT) boli optimalizované tak, aby zaručili ešte nižšiu spotrebu a prevádzkové náklady.

PowerShift prevodovka

Ničím nerušený zážitok z jazdy.

Osvedčená verzia Powershift prevodovky v novom rade 6 spája mimoriadne jednoduché ovládanie a pohodlie s najvyššou účinnosťou. Prevodovka obsahuje 6 stupňov radených pod zaťažením, ktoré sú perfektne rozmiestnené v 5 rozsahoch a poskytujú obsluhe 30 rýchlostí pri pohybe vpred a 15 pri cúvaní. Funkcia SpeedMatching automaticky volí stupeň radenia pod zaťažením. Prevodovka obsahuje aj funkciu ComfortClutch, ktorá umožňuje vodičovi meniť rozsahy jednoduchým stlačením tlačidla na radiacej páke, namiesto použitia spojkového pedálu. Vďaka funkcii Automatic PowerShift (APS) sa komfort jazdy ešte zvyšuje: Táto funkcia pomáha vodičovi a automaticky prepína stupne radenia pod zaťažením v rámci rozsahov v závislosti od zaťaženia motora.
PowerShuttle má 5 voliteľných úrovní odozvy, ktoré umožňujú obsluhe prispôsobiť správanie stroja v závislosti od práce. To zaručuje maximálnu bezpečnosť aj pri práci na svahu a pri zaťažení a výrazne zlepšiť produktivitu pri úlohách, ako je práca s čelným nakladačom. Maximálnu rýchlosť (40 alebo 50 km/h) možno dosiahnuť pri nízkych otáčok motora, čo prispieva k úspore paliva pri preprave na cestách.

RCShift prevodovka

Robotizovaná jazda

Prevodovka so 6 stupňami radenia pod zaťažením a 5 robotizovanými rozsahmi ponúka plnú produktivitu, efektivitu a funkčnosť prevodovky Powershift so zvýšeným komfortom.

Pre maximálne pohodlie ponúka prevodovka RCshift tri jazdné režimy:

  • Manuálny: Obsluha má úplnú kontrolu nad celou prevodovkou, pričom mení stupne radenia pod zaťažením a rozsahy manuálne
  • Semi-Auto: Obsluha využíva výhody funkcie automatického radenia pod zaťažením (APS) na maximalizáciu produktivity na poli.
  • Auto: Ideálne na prepravu, pretože kombinuje automatické radenie s úsporou paliva pri vysokej úrovni komfortu.

Prevodovka RCshift poskytuje 54 rýchlostí pri pohybe vpred a 27 pri cúvaní, vrátane plazivých prevodov. Okrem poskytovania 10 rýchlostí medzi 4 a 14 km/h pre najbežnejšie úlohy v teréne, prevodovka RCshift tiež umožňuje traktoru dosiahnuť rýchlosť 50 km/h už pri 1447 otáčkach motora. Poprípade 40 km/h pri 1158 otáčok za minútu.

Hydraulika

Absolútna modularita.

Modulárny koncept použitý pri vývoji hydraulického systému pre nový rad 6 umožňuje veľké množstvo variácií, takže systém možnom nakonfigurovať pre vaše špecifické potreby. V základnej výbave ponúka čerpadlo s výkonom 84 l/min, na požiadanie je možné nainštalovať Load Sensing čerpadlo s prietokom 120 alebo dokonca 180 l/min.

Všetky verzie sú vybavené doplnkovým nezávislým čerpadlom určeným pre hydraulický systém riadenia, aby sa zabezpečil hladký a presný chod riadenia aj pri nízkych otáčkach motora a pri použití ramien alebo pri práci s čelným nakladačom. Nový rad 6 poskytuje široký výber hydraulických okruhov. Na výber máte z výlučne mechanického, zmiešaného alebo plne elektronického ovládania. V závislosti od zvolenej verzie je k dispozícii až 5 zadných vonkajších okruhov. K dispozícii sú tiež 1 alebo 2 nezávislé elektronické hydraulické okruhy na prednej časti traktora.

Vývodový hriadeľ

Veľký výkon a maximálna všestrannosť.

Aby bola zaručená maximálna účinnosť, zadný vývodový hriadeľ je štandardne vybavený všetkými prevádzkovými rýchlosťami: od 540 ot./min a 540 ECO až po 1000 a 1000 ECO. Funkcia Auto PTO je tiež poskytovaná ako štandard a pomáha zvyšovať produktivitu na poli automatizáciou zapínania a vypínania vývodového hriadeľa v závislosti od polohy ramien. Voliteľná je možnosť inštalácie predného vývodového hriadeľa s režom 1000 alebo 1000 ECO a pre verzie so 6-valcovými motormi je k dispozícii aj predný DUALSPEED vývodový hriadeľ. DUALSPEED umožňuje prepnutie z 1000 na 1000 ECO pomocou rozhrania InfoCentrePro pre maximálnu efektivitu pri práci s režimom ECO zadného vývodového hriadeľa.

Kabína MaxiVision

Všetko čo potrebujete.

MaxiVision je v základnom vyhotovení k dispozícii na modeloch vybavených 2 alebo 4 mechanickými zadnými okruhmi. Poskytuje všetky vlastnosti, ktoré obsluha od strojov DEUTZ-FAHR očakáva. Zmes prehľadnosti a jednoduchosti používania. Všetky ovládacie prvky sa vyznačujú pohodlným, ergonomickým usporiadaním a v súlade s tradíciou DEUTZ-FAHR využíva farebné rozlíšenie, takže sa aj noví vodiči môžu rýchlo zorientovať.

InfoCentrePro poskytuje obsluhe všetky potrebné informácie. Pre použitie ISOBUS náradia alebo navádzania je k dispozícii aj 8-palcový
iMonitor. Možnosť sedadla s otáčaním až o 30 stupňov spolu s vylepšeným systémom klimatizácie s prídavnými vzduchovými dýzami, sofistikovaná koncepcia odpruženia, vysoko kvalitné materiály a jej priestrannosť robia z kabíny MaxiVision ideálne miesto aj pre dlhé pracovné dni.

Kabína MaxiVision+

Doplnok pre vaše pohodlie.

MaxiVision+ je k dispozícii na modeloch vybavených novo vyvinutou zmiešanou zadnou hydraulickou konfiguráciou, ktorá zahŕňa dva mechanické a dva elektrohydraulické cievkové okruhy. Zatiaľ čo mechanické cievkové ventily bodujú jednoduchosťou používania, elektronické zažiaria vysokým komfortom najmä pri opakujúcich sa pracovných procesoch. Na modeloch s prevodovkou Powershift sa ovládajú prostredníctvom elektronickej krížovej páky inštalovanej na bočnej konzole, ktorá tiež ovláda predné ramená (ak sú vo výbave). Modely s prevodovkou RCshift ponúkajú dodatočný komfort, pretože krížová páka – ktorú možno navyše použiť aj na ovládanie čelného nakladača – je ergonomicky umiestnená na lakťovej opierke a obsahuje možnosť zmeny smeru jazdy. Okrem toho je možné zadné cievkové ventily ovládať aj pomocou kolieskových prepínačov, ktoré sú nainštalované na MaxCom joysticku.

Kabína MaxiVisionPRO

Komfortná a funkčná kabína MaxiVision2 robí každý pracovný deň oddychovým.

MaxiVisionPRO je prémiové vybavenie, ktoré je k dispozícii na modeloch vybavených 4 alebo 5 elektrohydraulicky ovládanými zadnými okruhmi. S týmto vybavením získa obsluha nielen výhodu plne elektronicky riadených hydraulických okruhov, ale aj možnosť nainštalovať voliteľný 12-palcový iMonitor na lakťovú opierku MaxCom. Vďaka veľkosti je iMonitor ideálny pre paralelnú prácu s ISOBUS náradím a napr. navádzacím systémom. Ergonomická lakťová opierka MaxCom obsahuje všetky ovládacie prvky, ktoré obsluha potrebuje počas pracovného dňa. Či sa jedná o prevodovku, hydrauliku, vývodový hriadeľ a ramená alebo ďalšie funkcie traktora, všetko je dokonale integrované.

iMonitor

Inovatívny terminál, ktorý dáva vodičovi plnú kontrolu nad strojom.

iMonitor je centrálnym ovládacím prvkom a prichádza spolu s aktualizovanou grafikou pre nový používateľský zážitok, vďaka čomu je teraz ešte jednoduchší a intuitívnejší na používanie. Na výber je 8” , alebo 12” veľkosť monitora. Umožňuje vodičovi riadiť všetky najdôležitejšie funkcie stroja, ako je nastavenie traktora, navádzanie, ovládanie náradia ISOBUS a správa údajov.

Intuitívna a okamžitá použiteľnosť je rozhodujúca vďaka veľkému počtu funkcií ovládateľných z terminálu. Všetko je dostupné z jediného ovládacieho rozhrania umiestneného ergonomicky na lakťovej opierke. Podporné funkcie, ako je stručný sprievodca a ikony nástrojov v kombinácii s jasnou štruktúrou ponuky, zaisťujú jednoduché a intuitívne používanie. Ak má obsluha stále nejaké pochybnosti o funkciách rozhrania, možno ich rýchlo objasniť pomocou funkcie vzdialenej podpory. iMonitor je vysoko praktické rozhranie spájajúce vodiča, traktor, náradie a kanceláriu. Okrem obrovského množstva funkcií, ktoré sú už štandardne dostupné, je dokonca možné odomknúť aj ďalšie funkcie a tým aj zvýšiť užívateľský zážitok – napríklad funkciu XTEND, ktorá umožňuje premietanie obrazovky na externé tablety.

Na stiahnutie

2024-05-17T08:52:50+02:00
Go to Top