Disc Roller Contour

  Disc Roller Contour

  Ideálny viacúčelový stroj na spracovanie pôdy. 

  • presná kontrola hĺbky pre prípravu osivového lôžka
  • plytké spracovanie pôdy, podmietka
  • urovnávanie a utužovanie pôdy pri predsejbovej príprave

  Disky

  Jedinečná technológia diskov

  Len vďaka jedinečnému systému DSD (Depth Synchronized Disc System – hĺbkový systém synchronizovania diskov) je možné vykonávať viacero rôznych úloh: od vytvorenia samotného osivového lôžka s hĺbkou 2 až 5 cm po rezanie a hlboké spracovanie rastlinných zvyškov na ťažkých pôdach.

  DSD systém je systém nastavenia hĺbky, pri ktorom disky automaticky získavajú strmší uhol, čím hlbšie prenikajú do zeme.

  HE-VA 510 mm Sabre disc

  Bežné, silne prehnuté disky majú príliš veľký uhol a neprekrývajú sa dostatočne na to, aby dokázali spracovať celý povrch v malých hĺbkach. Plochý uhol disku Sabre Disc s vynikajúcou reznou účinnosťou v spojení s rozložením dvoch radov diskov poskytuje maximálny pohyb zeminy a optimálne premiešanie pôdy. A to aj v malých pracovných hĺbkach.

  Ďalšou výhodou relatívne plochého disku je to, že nedochádza k lepeniu zeminou vo vlhkých podmienkach, čo by malo za následok lepenie diskov. Tradičné konkávne disky majú často tendenciu zamazávať pôdu, čo môže viesť k lepeniu a problémom pre koreňový systém, ako aj k drenážnemu efektu.

  Valce

  Efektívne zrovnávanie a utláčanie

  V-profil
  V-profil valec veľmi účinne drví hrudy a zanecháva rovný povrch pôdy. Rastliny, slama a strnisko sa pritlačia k povrchu čím sa podporuje ich rozklad

  U-profil
  U-profil valec je navrhnutý tak, aby sa valec počas prevádzky naplnil zeminou, aby sa dosiahlo dobré utuženie pôdy a zároveň povrch pôdy získa prirodzenú štruktúru povrchu.

  Dachring valec
  Tento valec má optimálny zhutňovací účinok na ľahkých a stredne ťažkých typoch pôd. Zanecháva jemný povrch s minimálnym rizikom pôdnej erózie.

  Ťažký rúrkový valec
  Ťažký rúrkový valec s priemerom 550 mm zabezpečuje dobré hĺbkové vedenie a drví hrudy na ľahších a sypkých typoch pôd.

  Dvojitý V-profil valec
  Dvojitý valec je dobrým bezúdržbovým riešením. pretože valce sa počas prevádzky navzájom čistia. Dvojitý V-profil valec zanecháva povrch pôdy mierne vlnený, čo má drenážny účinok a prispieva k rýchlemu zahrievaniu a sušeniu.

  Dvojitý U-profil valec
  Dvojitý valec je dobrým bezúdržbovým riešením. pretože valce sa počas prevádzky navzájom čistia. Dvojitý U-profil valec ponúka dobré zhutnenie pôdy bez toho, aby sa pôda stala sklovitou.

  Doplnková výbava

  Spring-Board
  Disc-Roller Contour je vynikajúci stroj na primárne spracovanie strniska a podzemných zvyškov. Vďaka smyku Spring-Board máte vynikajúci stroj na sekundárne spracovanie. Skutočný viacúčelový stroj, ktorý pripraví ploché a pevné osivové lôžko na priamu sejbu a tiež na poli po orbe.

  Top-Cutter
  Nožový valec pred disky na Disc-Roller Contour umožňuje rezanie a spracovanie zvyškov rastlín. Šesť obojstranných nožov Top-Cutter zaisťuje maximálny účinok a pravidelný a stabilný tok pôdy.

  Zábrana proti prehadzovaniu
  Zábrana zaisťuje, že zemina padne pred valec. takže je utužený rovný povrch. Odporúča sa pri kombinácii diskového podmietača a prísevu.

  In-Line systém
  Pri použití ťažného oka umožňuje ststém In-Line vyrovnávanie rovnobežnosti podmietača s pôdnym povrchom priamo z kabíny traktora.

  Elektrický hĺbkový doraz
  Umožňuje zvoliť a udržať pracovnú hĺbku. Je v štandardnej výbave pri strojoch s väčším pracovným záberom a voliteľne pri strojoch so šírkou od 2,5  do 6,5 m.

  Multi-Seeder montážna sada
  Všetky modely Dicz-Roller Contour môžu byť vybavené montážnou sadou pre Multi-Seeder, ktorá umožňuje výsev medziplodín.

  Oporné kolesá
  Sada oporných, otočných a nastaviteľných kolies 500/50 x 17 – 18 PLY namontovaných vpredu. pre modely 3,50; 4,00; a 4,50 m.

  Prstový zavlačovač
  Nastaviteľný prstový zavlačovač s priemerom 12 mm za valcom. Často sa používa pri sejbe.

  HPV ovládanie
  HPV ovládanie redukuje počet požadovaných hydraulických okruhov traktora s ovládaním až  štyroch dvojčinných funkcii.

  Gumou tlmení bezúdržbové guličkové ložiská
  Umožňuje valcu voľne sa pohybovať po pôde bez poškodenia ložísk.

  Technické špecifikácia

  Model Pracovný záber Typ Sekcia Skladanie Počet diskov Potrebný výkon traktora (PS)
  2,50 m 2,25 m Ťahaný a nesený 1 Pevný 18 80+
  3,00 m 2,75 m Ťahaný a nesený 1 Pevný 22 90 – 100+
  3,50 m 3,25 m Ťahaný a nesený 1 Pevný 26 100 – 110+
  4,00 m 3,75 m Ťahaný a nesený 1 Pevný 30 110 – 120+
  4,50 m 4,25 m Ťahaný a nesený 2 Sklopný 34 130 – 140+
  5,50 m 5,25 m Ťahaný a nesený 2 Sklopný 42 160 – 170+
  6,50 m 6,25 m Ťahaný a nesený 2 Sklopný 50 190 – 200+
  8,00 m 7,75 m Ťahaný 3 Sklopný 53 220 – 240+

  Video

  2023-04-13T09:40:42+02:00
  Go to Top