14 júna, 2024

Müthing MU-M/S PLUS Vario spája najvyššiu úroveň pracovného komfortu a plošného výkonu.

Nový bočný mulčovač od spoločnosti Müthing nastavuje nové štandardy kombináciou prvotriednych výsledkov mulčovania, vysokého komfortu práce a robustnej konštrukcie. Vďaka plošnému režimu s úvraťovou funkciou rozširuje oblasť jeho použitia nielen na profesionálne mulčovanie priekop a násypov, ale aj komfortné plošné využitie.

Müthing rozširuje svoje produktové portfólio o nové profesionálne bočné mulčovacie zariadenie, ktoré je určené pre traktory s výkonom od 160 do 200 k. Zariadenie bude dostupné v pracovných záberoch 2,20 m, 2,50 m a 2,80 m a má integrovanú, prepínateľnú úvraťovú funkciu pre použitie na poli. Jediným stlačením tlačidla si môžete vybrať medzi údržbou priekop a násypov a klasickým využitím na plošné mulčovanie. Aby sa maximalizovala efektivita práce a minimalizovali časy otáčania na úvrati, je možné celý mulčovač rýchlo a jednoducho zdvihnúť a opäť spustiť v plošnom režime iba jedným ovládacím zariadením, bez potreby obsluhy ďalších ovládacích prvkov alebo zdvíhacieho zariadenia. Kombináciou nového bočného mulčovača s čelne neseným mulčovačom je teraz možné dosiahnuť pracovné zábery až 5,50 m.

Perfektný na údržbu priekop a násypov: Integrovaná funkcia „plató“ vám umožňuje pracovať bokom vedľa traktora v rôznych výškových úrovniach (s maximálnym výškovým rozdielom 1,10 m). Hydraulický paralelogramový bočný posun mulčovača umožňuje enormný rozsah bočného posunu cez jeden meter s tromi dostupnými pracovnými šírkami. Ďalšou novinkou je automatická hydraulická ochrana proti nárazom, ktorá je funkčná ako pri pohybe vpred, tak aj vzad a ponúka užívateľovi vysokú úroveň prevádzkovej bezpečnosti v náročných pracovných podmienkach.

MU M/S Plus Vario má štandardne známy, patentovaný otočný oporný valec, ktorý umožňuje užívateľovi vybrať si medzi umiestnením mulča pred alebo za oporný valec. Robustné podporné valčekové ložisko Starinth® zaisťuje dlhú životnosť ložísk. Okrem toho je štandardne inštalovaná aj Vario-rezacia lišta Müthing pre plynulé nastavenie reznej medzery. To umožňuje užívateľovi individuálne nastaviť stupeň rozdrvenia mulčovacieho materiálu podľa jeho požiadaviek.

Müthing MU-M/S PLUS je pre vás dostupný v pracovných šírkach 2,20 m, 2,50 m a 2,80 m už od jari 2024.

Go to Top