9 októbra, 2020

Kŕmne vozy a efektívna práca s nimi

Kŕmne vozy sú veľmi šikovným pomocníkom, bez ktorého si už mnohí poľnohospodári ani nevedia predstaviť svoju prácu. Vo svojom modernom vyhotovení ponúkajú kŕmne vozy celý rad funkcií, ktoré vám uľahčia miešanie krmovín, prípravu kŕmnych dávok a tiež aj ich vykladanie. Objavte moderné technológie kŕmnych vozov a zistite, ako s nimi môžete pracovať ešte efektívnejšie. 

V kategórii kŕmnych vozov je tradičným zástupcom vertikálny voz, ktorý je možné dodať s nádobou rôznych objemov. Už základný model bez samonakladania bude vašim spoľahlivým pomocníkom, s ktorým ľahko pripravíte kŕmnu zmes. V efektivite sa dá zájsť však ešte ďalej, a to investíciou do kŕmneho voza so samonakladaním, prípadne do najmodernejšieho samochodného kŕmneho voza, ktorý je vybavený 6-valcovým motorom. 

Kŕmny voz BvL V-Mix Fill Plus LS

Pri kŕmnych vozoch je dôležité nielen miešanie a príprava zmesi, ale aj jej distribúcia. Tú dnes okrem tradičných pásových dopravníkov môže zabezpečovať aj patentovaná technológia EDS zabezpečujúca rovnomerné vyprázdňovanie s možnosťou diaľkového ovládania a kamerového dohľadu. Moderné kŕmne vozy je dnes možné využívať veľmi efektívne, ušetria vám čas aj námahu. 

Radi by sme vám bližšie predstavili samonakladací kŕmny voz BvL V-Mix Fill Plus LS, kŕmne vozy tohto radu sa vyrábajú s jednou (8 – 13 m3) alebo s dvomi závitovkami (13 – 25 m3). Vybavené sú integrovanou nakladacou lopatou na plnenie kŕmneho voza a rezacou jednotkou na vyberanie siláže. Všetky pracovné operácie – vyberanie siláže, nakladanie, miešanie a kŕmenie – sú teda vykonávané jediným strojom, tým pomáha šetriť čas a tiež náklady.

Svojimi možnosťami dodatočného vybavenia sú tieto kŕmne vozy plne prispôsobiteľné potrebám poľnohospodárov. Medzi hlavné prednosti kŕmnych vozov V-Mix Fill Plus LS patrí systém aktívnych nožov na odrezávanie siláže. Ide o osvedčený BvL systém, ktorý ľahko, bez problémov odrezáva každý druh siláže. Rezacie zariadenie siláž nekyprí a zanecháva hladký a čistý rez, minimalizuje okysličenie siláže a pomáha tak udržiavať jej kvalitu na vysokej úrovni.
 


Kŕmny voz V-Mix Fill Plus LS od BvL

Optimálne prispôsobená miešacia závitovka

„Srdcom“ kŕmnych vozov série V-MIX je POWER miešacia závitovka, ktorá zaisťuje obzvlášť jemný a hladký proces miešania, aby bola zachovaná čo najlepšia štruktúra krmiva v miešacej nádobe. Miešacia závitovka vo vertikálnom vyhotovení je vždy prispôsobená tvaru miešacej nádoby – tak malá, ako je možné a zároveň tak veľká, ako je to potrebné. Znamená to, že je možné použiť celú miešaciu nádobu pri zachovaní kvality miešania. To nám šetrí čas a zároveň aj peniaze.

Dávkovacie systémy a príslušenstvo je možné optimalizovať tak, aby ste mali ten najlepší kŕmny voz. Záujmom spoločnosti BvL je prispôsobiť každý kŕmny voz požiadavkám zákazníka. Z tohto dôvodu nie je žiadny stroj štandardne vybavený všeobecným dávkovačom krmiva. Každý zákazník má možnosť vybrať si presne to, čo mu najlepšie vyhovuje v jeho podmienkach vďaka širokej ponuke rôzneho príslušenstva. Či už je to jednoduchý kŕmny žľab (ovládaný mechanicky alebo hydraulicky) alebo priečny dopravník, ktorý dopravuje krmivo do kŕmnych žľabov, BvL umožňuje takmer všetko.

Spoločnosť BvL taktiež ponúka rôzne ďalšie možnosti vybavenia pre miešací kŕmny voz. Či už sú to redukované prevody, rôzne kardanové hriadele, kamerové systémy alebo programovateľné vážiace zariadenie, horné alebo spodné pripojenie oja alebo prídavné dúchadlo na nastielanie slamy, vďaka čomu sú schopní vyrobiť miešací kŕmny voz podľa individuálnych požiadaviek každého zákazníka.


Detail rezacej jednotky

 

Samonakladací kŕmny voz V-MIX Fill Plus XLS

V novembri 2019 bol na výstave AGRITECHNICA v nemeckom Hannoveri predstavený nový koncept samonakladacieho kŕmneho voza V-MIX Fill Plus XLS, ktorý je ešte výkonnejší, robustnejší a používateľsky prívetivejší ako jeho predchodca.

Na základe dlhoročných skúseností a nových požiadaviek trhu bol zásadne prepracovaný miešací kŕmny voz V-MIX Fill Plus LS od spoločnosti Bernard van Lengerich Maschinenfabrik GmbH & Co. KG (BvL) z Emsbürenu. Konštruktéri sa zamerali hlavne na proces rezania, miešania a dávkovanie krmiva.

Nová rezacia jednotka má teraz štandardne zvýšenú výšku vyrezávania 3,50 m. Vďaka tomu je stroj zaujímavejší aj pre kŕmenie na väčších farmách. Stroj má v procese rezania väčšiu reznú silu vďaka väčším hydraulickým valcom pre rezaciu jednotku a zväčšeným otočným bodom. Zároveň sa výrazne zlepšuje životnosť rezacieho ústrojenstva. Rezacia jednotka je teraz silnejšia a nastaviteľná.

Stroj má centrálne mazacie miesto na rezacej jednotke a voliteľne používateľsky príjemný centrálny mazací systém. Optimalizované zaoblené hrany v miešacej nádobe tiež urýchľujú proces miešania a znižujú znečistenie rohov. Krmivo je možné rýchlejšie dávkovať cez priečny dopravný pás čo zabezpečujú zväčšené posuvné otvory vzadu. Taktiež bol modernizovaný dizajn strojov pomocou laserom rezaných komponentov, zaoblených tvarov a novému osvetleniu.

Stručne povedané, BvL znamená: Nadšenie, zodpovednosť a vášeň! S viac ako 150 rokmi skúseností je BvL konštantou na trhu a dnes je dynamickou modernou priemyselnou spoločnosťou s obratom okolo 55 miliónov € a viac ako 400 zamestnancami. Rodinná štruktúra a atmosféra v spoločnosti podporuje inovatívny tímový duch. Osobný kontakt a dobrá komunikačná kultúra majú v BvL dlhoročnú tradíciu.


Kŕmne vozy BvL je možné prispôsobiť na mieru

Bernard van Lengerich Maschinenfabrik GmbH a Co. KG je jedným z popredných svetových výrobcov v oblasti kŕmnej techniky. Okrem miešacích kŕmnych vozov produktové portfólio zahŕňa aj modernú vyberaciu technológiu, technológiu podstielania, technológiu bioplynu a systémovú technológiu. Viac ako 60 percent predaja sa dosahuje v zahraničí.

Spoločnosť sa zameriava na vysoké štandardy kvality a výrobu podľa požiadaviek zákazníka s veľkým počtom rôznych variantov a to sa jasne odráža v koncepte „Für mich gemacht!“, teda „vyrobené pre mňa“.

Go to Top