11 júla, 2023

Doprajte pôde po žatve presne to, čo si zaslúži: pomôže aj radličkový kypri

Obdobie žatvy je pre väčšinu poľnohospodárov každoročným vyvrcholením celej sezóny, netreba ale zabúdať, že práve po žatve si vyžaduje pôda zvýšenú starostlivosť. Práve po žatve pôda stráca svoju odolnosť a tak sa stáva náchylnejšou voči rôznym rizikám, ako je erózia, zníženie bioaktivity či úbytok organickej hmoty. Ak hľadáte efektívny spôsob, ako týmto rizikám predchádzať, určite by vašej pozornosti nemali uniknúť radličkové kypriče.

Trvalo udržateľná starostlivosť o pôdu si vyžaduje nielen odhodlanie, ale aj kvalitnú poľnohospodársku techniku. Práve po žatve, kedy sú nároky na starostlivosť väčšie, oceníte možnosť intenzívneho premiešania povrchu pôdy s rastlinnými zvyškami a kultivácie pôdy, ktorá podporí jej výnosnosť v nasledujúcom období.

V tomto smere sú vynikajúcim pomocníkom práve radličkové kypriče, medzi ktoré patrí aj HE-VA Triple-Tiller hodiaci sa na zapracovanie strniska a taktiež na hlboké spracovanie pôdy. Vďaka svojim jedinečne spracovaným radličkám, dokáže účinne prehrabávať vrchnú časť pôdy, a tým pádom aj uvoľňuje koreňový systém, pričom problém nemá so žiadnym typom pôdy.

Triple-Tiller je radličkový kyprič vyrobený rodinnou dánskou spoločnosťou HE-VA, ktorá je známa pre svoje inovatívne, spoľahlivé a zároveň jednoduché poľnohospodárske stroje. Radličkový kyprič z ich dielne je navrhnutý tak, aby zlepšil kvalitu pôdy, optimalizoval výnos a navýšil výkonnosť poľnohospodárskej produkcie.

Pevný rám 100x100x8 mm s tromi radmi radličiek s rozostupom 25 cm zaručuje hlboké a intenzívne prevzdušnenie vašich pol. Zrovnávacie kotúče s nezávislým nastavením výšky upravia povrch, aby ho valce následne utlačili a tak zabránili unikaniu tak veľmi potrebnej vlahy. S pracovným záberom od 3 do 5 metrov v nesenej alebo ťahanej verzii je vhodný pre traktory s výkonom od 100 koní. Pracovné zábery 4 a 5 m poskytujú prepravnú šírku iba 2,48 m. Automatické uzamykanie rámu ponúka vysokú stabilitu či už pri preprave alebo servise. Pri všetkých modeloch sa pracovná hĺbka nastavuje hydraulicky z kabíny s možnosťou pevného dorazu pomocou dištančných spôn. Súčasťou sú rôzne veľkosti podložiek, ktoré užívateľovi umožňujú dosiahnuť správnu hĺbku

Presne pre vaše potreby

Ďalšou významnou vlastnosťou tohto kypriča je jeho variabilita. V ponuke sú tri rôzne druhy istenia: Jednoduché istenie radličiek s dvojitým vinutím pre pracovnú hĺbku 0-20 cm, istenie pomocou strižných skrutiek so strižnou silou do 2550 kg alebo elegantné a efektívne automatické istenie so silou 455 kg vhodné pre tie najťažšie typy pôd. Posledné dve spomenuté typy istenia môžu pracovať v hĺbke až do 30 cm. Kyprič je možné vybaviť štandardnými dlátovými radličkami pre hĺbkové spracovanie pôdy, poprípade dlátovými radličkami s konkávnym zakrivením pre zlepšenie premiešavania pôdy. Oba typy týchto radličiek ponúkajú možnosť ich otočiť po opotrebení na druhý koniec a tak predlžujú svoju životnosť. Tretím typom radličiek, ktoré môžete nájsť na kypričoch Triple-Tiller sú krídlové, v tvare takzvanej „husej nohy“, ktoré zaručia podrezanie povrchu v celom zábere stroja. HE-VA tiež ponúka rýchlovýmenný systém radličiek, vďaka ktorému radličky jednoducho nasuniete na pripravené vodiče a zvýšite tak efektivitu svojej práce.

Špecialista sa opäť prejavil

Ako špecialista na valcovanie, HE-VA ponúka aj k tomuto stroju výber rôznych typov valcov, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky na vašich špecifických typoch pôd. Na výber je zo štandardného V-profil valca s priemerom 600 mm, ktorý ideálne utuží povrch. V-profil tvorí lisovaná oceľ s ryhovaným prsteňom s profilom, ktorý agresívne drví hrudy v ťažkých pôdach a rovnomerne vyrovnáva povrch v ľahších pôdach. Nastaviteľné škrabky medzi každým diskom zabezpečujú účinnú prácu aj vo vlhkých podmienkach. T-profil valec s priemerom 600 mm zanecháva po sebe dobre spevnené a premiešané pôdy, čo prispieva k optimalizácii rozkladu. Je vhodný najmä pre ľahké a pieskové pôdy, vďaka čomu má presné vedenie hĺbky. Ťažký rúrkový valec s priemerom 550 mm zabezpečuje dobré hĺbkové vedenie a drví hrudy na ľahších (nie vlhkých) typoch pôd vdˇaka svojej konštrukcii zo štvorhranných rúrok.

HE-VA Triple-Tiller je moderný radličkový kyprič, ktorý ponúka poľnohospodárom výnimočné výhody a efektivitu pri spracovaní pôdy. Jeho trojité radličkové usporiadanie, nastaviteľné parametre a ochrana životného prostredia robia z tohto stroja silného spojenca pre zvyšovanie úrody a ziskovosti poľnohospodárskych podnikov. Poľnohospodári, ktorí sa rozhodnú investovať do HE-VA Triple-Tilleru, získavajú návratnosť investície vďaka zvýšeným výnosom a úsporám nákladov. Využite teraz jeho výhodnú skladovú cenu a zvýšte tak efektivitu svojej práce už teraz.

Go to Top