Merlo2023-12-05T00:29:20+01:00

merlo

Deň po dni, prináša výber Merlo produktov výhody najpokročilejších technológií, účelnú bezpečnosť a komfortné vybavenie. Merlo servis zabezpečuje blízke a neustále spojenie so zákazníkom, poskytované celosvetovou sieťou s viac ako 500 servisnými centrami, zaručujúcimi skúsenosti a trénovanú technickú pomoc, ktorá je vždy po ruke.

Manipulátory

Stroje Merlo môžu byť vybavené elektronicky ovládaným aktívnym hydropneumatickým pružením EAS – Electronic Active Suspension na prednej náprave, hydraulickým tlmením nárazov na ramene BSS – Boom Suspension System alebo odpružením kabíny. Všetky tieto systémy sú výsledkom špičkového vývoja a zabezpečujú účinné tlmenie nárazov bez ohľadu na zaťaženie. Tieto systémy pracujú nezávisle na vodičovi stroja a bez nároku na jeho kontrolu. Pruženie strojov Merlo zabezpečuje vysoký komfort jazdy, zlepšuje dynamiku vozidla, zvyšuje stabilitu a celkový výkon, bezpečnosť práce, rýchlosť a v neposlednej rade produktivitu práce. Ďalšou zvláštnosťou je MERlin – Merlo Local Interactive Network systém, ktorý strojom značky Merlo umožňuje počítačové ovládanie a kontrolu prevádzkových parametrov stroja.

Firma MERLO sa vďaka týmto inováciam stala popredným výrobcom teleskopických manipulátorov na svete, ktoré sú s úspechom predávané do 46 krajín sveta. MERLO je jednotkou v Taliansku, Nemecku, Rakúsku, Švédsku, Rusku a na Novom Zélande a dobre sa mu darí aj v Belgicku a na Britských ostrovoch.

história

V meste San Defendente di Cervasca, ktoré leží v severozápadnom Taliansku sa nachádza jeden z najvýznamnejších výrobcov teleskopických manipulátorov MERLO. Spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1964, si asi ani nemohla vybrať krajšie prostredie, pretože leží priamo pod Alpským masívom.

Všetko sa začalo výrobou malých dumperov, využívaných pri ťažbe vápenca v talianskych Dolomitoch. Neskôr pribudli miešačky na betón s vlastným nakladacím zariadením. V roku 1970 bol výrobný sortiment obohatený o vysokozdvižné vozíky. Prvý teleskopický manipulátor bol vyrobený v roku 1981. Stroj koncepčne vychádzal z traktora s motorom umiestneným vzadu. V roku 1987 sa začala sériová výroba rady Panoramic XS, ktoré už mali motor umiestnený tak ako ho poznáme aj dnes a to vpravo, medzi prednou a zadnou nápravou s teleskopickým ramenom umiestneným v zadnej, dolnej časti stroja. V roku 1991 prišla firma ako prvá s prvým teleskopickým manipulátorom s otočnou vežou Roto, ktorý bol schopný otáčať sa 360° okolo svojej osi. V roku 2000 prichádza ďalšia revolučná myšlienka, ktorou je Multifarmer, stroj zahŕňajúci teleskopický manipulátor a poľnohospodársky traktor v jednom. Dnes firma MERLO ponúka okolo 70 teleskopických manipulátorov s 50 rôznymi možnosťami príslušenstva.

Čo nás vystihuje

Na otázku, prečo si vybrať práve nás, neexistuje jediná odpoveď.

Rýchly a spoľahlivý servis

Postaráme sa o to, že vaša technika bude vždy fungovať presne tak, ako má a podľa usmernení výrobcu.

Stabilná rodinná firma

Sme firma vybudovaná na pevných rodinných základoch – aj my s naším tímom fungujeme ako jedna veľká rodina.

Kvalifikovaný personál

Sme tu pre vás, aby sme vám pomohli urobiť tie najlepšie rozhodnutia s ohľadom na vaše individuálne potreby.

Komplexná ponuka pre vás

Našu ponuku techniky sme skoncipovali tak, aby uspokojila potreby menších aj väčších spoločností.

Go to Top