Turbofarmer HD

 • výška zdvihu 7,8 – 10,6 m
 • nosnosť od 4,5 do 6,5 t
 • najširšia kabína vo svojej kategórii
 • odpružená kabína – jedinečné a patentované riešenie v segmente manipulátorov
 • 4 valcové motory s výkonom 170 koní
 • max. rýchlosť 40 km/h
 • svahové vyrovnávanie ±10%
 • zníženie spotreby až o 18% vďaka hydrostatickému pojazdu so systémom EPD
 • automatická prevodovka CVTronic na želanie
 • triple Tac-Lock rýchle zaisťovanie náradia

Príslušenstvo

Motor

Vyšší výkon a nižšia spotreba.

 • Turbofarmer “Heavy duty” trieda je vybavená Tier 4 Interim motorom : 125 kW/170k
 • MERLO hydrostatický pohon s EPD (Eco Power Drive) v štandarde.
 • Ako vždy MERLO nakladače sú vybavené s hydrostatickým pohonom pre lepšiu precíznosť, bezpečnosť a jednoduchosť použitia. EPD môže znížiť spotrebu až o 18%.
 • EPD Top má “Speed control” 2 tlačidlo, ktoré umožňuje uložiť konštantnú rýchlosť stroja.
 • Eco funkcia, ideálna pre ľahšie práce, umožňuje udržať otáčky a tým znížiť spotrebu paliva. Pri práci s vývodovým hriadeľom (na želanie), umožňuje potenciometer 1 nastaviť otáčky podľa používaného príslušenstva (540/1000). Systém udržuje otáčky na požadovanej úrovni a zaručuje maximalizáciu výkonu a produktivitu stroja.
 • Auto akcelerácia Joysticka je rovnako v štandarde, čo zaručuje požadované otáčky a výkon pri práci s teleskopickým výložníkom.

Vlastná verzia CVT prevodovky.

Prevodovka CVTronic pohon pokračuje v už tradičnom MERLO hydrostatickom pohone a zaručuje jemnú akceleráciu bez prerušenia krútiaceho momentu od 0 do 40 km/h. Pohon zahŕňa dva axiálne piestové hydrostatické motory (2X) poháňané elektronicky kontrolovaným hydraulickým čerpadlom. Pri nízkych rýchlostiach navzájom spolupracujú tak aby zaručili maximálny krútiaci moment, s navýšením o + 12% v porovnaní s konvenčným hydrostatickým pohonom. Počas transportu, je druhý hydrostatický motor automaticky deaktivovaný a olej z čerpadla je privádzaný do hlavného hydromotora, ktorý ženie Turbofarmer až na maximálnu rýchlosť.

Kabína

Bezpečnosť ako štandard pre každého.

Nová kabína bola vyvinutá tak, aby poskytovala naším užívateľom čo najvyšší komfort. S 1010 mm sa jedná o najširšiu kabínu vo svojej kategórii, akustické a teplotné vlastnosti boli prepracované do najmenších detailov a mierny pretlak v kabíne chráni pred prienikom prachu z vonkajšieho prostredia. Prúdenie vzduchu je rovnomerne rozvádzané po celom interiéri kabíny a optimálne dosahuje všetky zóny kabíny. Klimatizačné zariadenie bolo kompletne prepracované: vyvinuté podľa automobilových štandardov znižuje na polovicu čas potrebný k vykúreniu či ochladeniu a zaručuje optimálnu teplotu v akýchkoľvek podmienkach. V novej kabíne Merlo je možné dosiahnuť pri vonkajšej teplote 43°C vnútornú teplotu 22°C a pri vonkajšej teplote -15°C bez slnečného žiarenia vnútornú teplotu 26°C. Nasávací otvor klimatizácie je umiestnený na boku kabíny, ďaleko od možných zdrojov prachu a nečistôt.

K dispozícii je tiež odpružená kabína, ponúkaná v sektore teleskopických manipulátorov len spoločnosťou Merlo: pneumatické odpruženie zaručuje ten najvyšší komfort.

Kabína v dvoch vyhotoveniach.

Štandardná aj kabína Premium sú rozmerovo totožné a obe spĺňajú najvyššie bezpečnostné štandardy ROPS a FOPS (úroveň II). Kabína Premium je tou správnou voľbou pre zákazníkov vyhľadávajúcich kabínu zrovnateľnú s automobilovým prevedením. Ponúka obložené stĺpiky, volant s novým dizajnom a slnečnú clonu. Ako výbava na želanie je vo všetkých modeloch k dispozícii klimatizácia a päťstupňová ventilácia. V závislosti na zvolenej konfigurácie konkrétneho modelu môže byť základné vybavenie stroja rozšírené, či je v štandardnej, alebo ako voliteľná výbava, o displej CDC, rôzny typ joysticku a EPD. V kabíne Premium je zadný spojler, v ktorom môže byť umiestnená klimatizácia, prevedená v štandardnej zelenej farbe Merlo. Pre viac informácií kontaktujte prosím svojho predajcu.

Kontrola stability

Bezpečnosť ako štandard pre každého.

MERLO CDC systém znamená, že Turbofarmer automaticky rozpozná príslušenstvo pripojené na stroji a následne po jeho skalibrovaní zaručuje bezpečnú prácu v zavislosti od záťažového diagramu. Obsluha môže kedykoľvek skontrolovať dynamickú rovnováhu stroja, vďaka zobrazeniu na monitore alebo osvetleniu na prednom stĺpiku. Pre manévrovanie, ktoré môže spôsobiť riziko prevrátenia, M CDC systém zablokuje výložník a zabráni akémukoľvek ďalšiemu pohybu, ktoré môže zhoršiť situáciu.

CDC Displej

Všetky informácie týkajúce sa bezpečnosti sú zobrazené na veľkom 8,5” farebnom displeji. Sveteľný bod pohybujúci sa po záťažovom diagrame informuje obsluhu o aktuálnej dynamickej stabilite stroja a systém MCDC predchádza prípadnému ohrozeniu pozdĺžnej stability zablokovaním ramena.

 1. pripojené príslušenstvo
 2. pracovná oblasť
 3. aktuálna poloha nákladu na ramene (zobrazená farebným bodom)
 4. informácie priebežných vážení nákladu
 5. informácie o polohe ramena
 6. aktuálne zaťaženia stroja
 7. index stability

Nápravy a brzdy

Účinné a výhodné

Naše Turbofarmer „Heavy Duty“ manipulátory sú vybavené s planétovými nápravami, ktoré sú navrhnuté, vyprojektované a vyrobené spoločnosťou MERLO, tak aby zaistili maximálnu robustnosť, výnimočné vlastnosti pri riadení a tú najvyššiu svetlú výšku – 450 mm, s 440/80-24 a 490 mm 600/55-26.5 (na želanie). Všetky modely Turbofarmer „HD“ sú vybavené 4 suchými kotúčovými brzdami výrazne znižujúcimi trenie a v porovnaní s kotúčovými brzadmi v olejovom kúpeli zaručujúce nižšiu spotrebu. Obsluha môže aktivovať parkovaciu brzdu aktivovať vždy keď je to potrebné (práca vo svahu), alebo sa aktivuje automaticky pri každom vypnutí motora.

Spôsoby riadenia náprav MERLO:

riadenie prednej nápravy

riadenie oboch náprav

krabí chod

Výložník

Byť jedinečný je naša značka.

MERLO vyrába výložníky pre svoje manipulátory priamo vo fabrike a vyvinulo jedinečnú technologiu, ktorá im zaručuje silu a zároveň ľahkosť. Ochrana jednotlivých mechanizmov pred náhlym nárazom umožňuje obsluhe umiestniť náklad čo najprecíznejším možným spôsobom.

 • jednotlivé časti výložníka sú zvarené v neutrálnej oblasti – nedochádza k nežiadúcemu “banánovému efektu”
 • všetky časti výsuvného mechanizmu sú uložené vo vnútri výložníka, vďaka patentovanému riešeniu je možný rýchly a jednoduchý zásah vždy keď je to potrebné
 • Tac-Lock: hydraulické zaistenie náradia priamo z kabíny
 • vyrovnávanie: systém pre úpravu náklonu, zabudovaný v podvozku, umožňuje obsluhe vyrovnať nerovnosť terénu a pracovať tak v úplnom bezpečí

Príslušenstvo

Vyššia účinnosť a produktivita vďaka firme Merlo.

Firma Merlo prijala jednoduché a efektívne pravidlá pri vývoji svojich produktov. Od koncepcie až po vývoj, všetko je zamerané a vyvinuté podľa predstáv celej skupiny Merlo. Toto jednoduché pravidlo zahŕňa aj príslušenstvo. Na základe skúseností, Merlo technici vyvinuli širokú paletu príslušenstva, rozdelenú podľa použitia a nosnosti. Tento štandard Vám dovoľuje vybrať si vhodné príslušenstvo, testované, vymenitelné a navrhnuté s cieľom zjednodušiť a zrýchliť Vašu prácu.

Na stiahnutie

2023-06-22T15:19:08+02:00
Go to Top