Turbofarmer

 • kompaktné a vysoko obratné modely
 • výška zdvihu až 10 m
 • nosnosť od 3,3 do 4,2 t
 • Merlo rozhranie pre použitie s viac ako 40 druhmi originálneho príslušenstva
 • pozdĺžne uložené motory DEUTZ 136 a 143k
 • max. rýchlosť až do 40 km/h
 • Tac-Lock rýchle zaisťovanie náradia
 • kabína spĺňajúca certifikáty FOPS (úroveň II) a ROPS
 • bočný posun ramena

Príslušenstvo

Výkon

Prevodovka.

Teleskopické nakladače Merlo sú vybavené najnovšou generáciou elektronicky riadenej hydrostatickej prevodovky, ktorá v kombinácii so stálym pohonom všetkých kolies zaisťuje:

 • vynikajúci brzdný výkon pri uvoľnení akcelerátora (plynového pedálu)
 • vysoká úroveň výkonu a krútiaceho momentu na kolesá
 • neporovnateľná jednoduchosť použitia

Väčšie modely možno vybaviť dvojstupňovou mechanickou prevodovkou alebo bezstupňovou variabilnou prevodovkou MCVTronic. Obe umožňujú dosahovať maximálnu rýchlosť 40 km/h bez kompromisov v oblasti presnosti pohybu, čo zaisťuje milimetrové pohyby stroja pri všetkých typoch manipulácii.

Motor.

Tieto modeli sú vybavené motormi DEUTZ s výkonom od 136 do 143 koní, ktoré sú v súlade s pôvodnou koncepciou Merlo, inštalované pozdĺžne na pravej strane. To zaisťuje maximálny prístup ku komponentom počas plánovanej, ako aj mimoriadnej údržby,

Fan-drive reverzný náhon ventilátora.

Fan-drive je technológia, ktorá umožňuje meniť smer otáčania ventilátora motora z odvetrávania, ktoré ochladzuje chladiče, na vyfukovanie a tým čistí chladiče. Taktiež eliminuje prach a zvyšky zhromaždené počas pracovnej fázy, pri zachovaní nezmeneného výkonu a účinnosti systému. Okrem toho s technológiou Fan-drive môžu ventilátory meniť rýchlosť otáčania podľa teploty kvapalín, čím sa zníži hlučnosť a spotreba energie chladiaceho systému.

Kabína

O akustický a tepelný komfort bolo postarané do najmenších detailov, vďaka intenzívnemu výskumu najinovatívnejších technických riešení a materiálov. Z hľadiska environmentálnych vlastností je zabránené vniknutiu prachu do priestoru pre obsluhu vďaka pretlakovaniu v súlade s normou ISO 10236-3*.
Kabína Merlo je mimoriadne pohodlným a praktickým pracoviskom vďaka nasledujúcim vlastnostiam:

 • šírka 1 010 mm a vynikajúca priestrannosť
 • veľká sklenená plocha 4.3 m2
 • tlmiace silent-bloky znižujúce hluk a vibrácie

Zostava je doplnená látkovým sedadlom s mechanickým odpružením. Na želanie môže byť stroj vybavený sedadlom sa vzduchovým pružením, zvýšením operadlom a vyhrievaním.

POZNÁMKA:

*úroveň tlaku nie je schválená pre použitie pesticídov, prácu v nebezpečnom prostredí s azbestom, atď.

Odpružená kabína.

Modely v tejto triede môžu byť vybavené exkluzívnou a patentovanou odpruženou kabínou (CS). Vybavením stroja týmto jedinečným riešením je kabína uložená na systéme aktívneho hydropneumatického odpruženia, ktoré je ovládateľné elektrickým spínačom obsluhou priamo na prístrojovom panely. Pri aktívnom odpružení je celkový zdvih kabíny 110 mm, (-60 mm/+50 mm); stav, ktorý pri nízkych frekvenciách zaisťuje výrazné zníženie vibrácii a namáhania vo vnútri kabíny a tým uľahčuje prepravu a prácu aj na nerovnom teréne.

Vstup do kabíny.

Jednoduchý prístup do kabíny zaisťujú 180° otváracie dvere, ktoré poskytujú veľkorysý vstupný priestor a veľkú vzdialenosť medzi stĺpikom a volantom. Bočné okno, ktoré je nezávislé od rámu dverí, je možné uzamknúť v  otvorenej polohe, aby sa maximalizovala výmena vzduchu, viditeľnosť a priamy kontakt s osobami pracujúcimi vonku, v blízkosti stroja.

Nápravy

Nápravy vyrábané interne spoločnosťou Merlo Group sú k dispozícii v dvoch verziách: nápravy s epicyklickými reduktormi pre maximalizáciu kompaktnosti stroja pre manipulátory TF33.9 a TF35.7 a nápravy s portálovými reduktormi pre zvýšenie svetelnej výšky pre manipulátpry TF38.10 a TF42.7. Obe verzie sú vybavené štyrmi zmenšenými suchými kotúčovými brzdami, ktoré zaisťujú vysoký brzdný výkon a vysokú úroveň účinnosti, ktorá minimalizuje spotrebu stroja. Všetky ložiská a púzdra sú navrhnuté tak, aby zaručovali dlhšiu životnosť a znižovali potrebu údržby.

Náprava s planétovým koncovým prevodom:

Portálová náprava:

Výložník

Byť jedinečný je naša značka.

Merlo vyrába výložníky pre svoje manipulátory priamo vo fabrike a vyvinulo jedinečnú technológiu, ktorá im zaručuje silu a zároveň ľahkosť. Ochrana jednotlivých mechanizmov pred náhlym nárazom umožňuje obsluhe umiestniť náklad čo najprecíznejším možným spôsobom.

 • Jednotlivé časti výložníka sú zvarené v neutrálnej oblasti – nedochádza k nežiadúcemu “banánovému efektu.”
 • Všetky časti výsuvného mechanizmu sú uložené vo vnútri výložníka, vďaka patentovanému riešeniu je možný rýchly a jednoduchý zásah vždy keď je to potrebné. a Tac-Lock: hydraulické zaistenie náradia priamo z kabíny.
 • Vyrovnávanie: systém pre úpravu náklonu, zabudovaný v podvozku, umožňuje obsluhe vyrovnať nerovnosť terénu a pracovať tak v úplnom bezpečí.
 • Pohyb: pohyb výložníka môže byť do strán, tak aby bol náklad uložený čo najpresnejšie zaručujúci ten najväčší komfort a úsporu času. Bočný posun až do 530 mm. (model TT)

Príslušenstvo

Vyššia účinnosť a produktivita vďaka firme Merlo.

Firma Merlo prijala jednoduché a efektívne pravidlá pri vývoji svojich produktov. Od koncepcie až po vývoj, všetko je zamerané a vyvinuté podľa predstáv celej skupiny Merlo. Toto jednoduché pravidlo zahŕňa aj príslušenstvo. Na základe skúseností, Merlo technici vyvinuli širokú paletu príslušenstva, rozdelenú podľa použitia a nosnosti. Tento štandard Vám dovoľuje vybrať si vhodné príslušenstvo, testované, vymenitelné a navrhnuté s cieľom zjednodušiť a zrýchliť Vašu prácu.

Na stiahnutie

2023-06-22T15:19:03+02:00
Go to Top