ROTO 21-26

Teleskopické manipulátory s otočnou vežou s limitom 600°, alebo kontinuálnou s výškou zdvihu 21, alebo 26 m.

 • tri modelové rady Entry, S-Classic, alebo S-Plus
 • maximálna nosnosť 4950 kg
 • výkonný Load Sensing hydraulický systém s funkciou Flow Sharing
 • ovládanie joystickom s dotykovou kontrolou pozornosti
 • hydropneumatické odpruženie podvozku (model S-Classic ba S-Plus)
 • príprava pre pracovnú plošinu
 • 4 valcové motory s výkonom 75 koní, alebo 170 koní
 • elektronicky ovládaná hydrostatická prevodovka EPD (Eco Power Drive)
 • stály pohon všetkých kolies
 • hydraulicky ovládané teleskopické stabilizátory
 • prediktívna kontrola stability ASCS cez veľký 10,1″ displej

Koncept

Vyšší výkon a nižšia spotreba

Teleskopické manipulátory ROTO umožnujú rotáciu 360 stupňov vďaka otočnej veži, čo ponúka omnoho väčší rozsah prác v porovnaní s pevnými manipulátormi.

Model ENTRY: Ponúka jednoduché, výkonné a všetky potrebné funkcie. Vyvinuté pre potreby každého staveniska, prenajímateľských spoločností a veľkých stavebných firem, aby zabezpečili výkon a prevádzkové úspory na najvyššej úrovni. ROTO ENTRY 50.21 a 50.26 sú stroje s jednoduchým ovládaním, zaisťujúce spoľahlivosť a výkon. Otáčanie veže o 600°, nová kabína s vynikajúcim výhľadom, pohon a riadenie všetkých štyroch kolies. Motory s výkonom 55 kW (75 k) ponúkajú bezkonkurenčné výsledky bez zníženia výkonnosti, komfortu a bezpečnosti.

Model S-Classic: Úchvatný štýl s agresívnymi líniami definovaný novým modulárnym dizajnom a novou vysoko komfortnou kabínou, na ktorú je možné nainštalovať až 6 LED svetlometov pre nepretržitú prevádzku. Motor vyhovuje prísnym emisným normám Tier 4 Final a produkuje výkon 125 kW (170 koní) pri zachovaní nízkej spotreby paliva, ako je tomu aj u tradičných teleskopických manipulátorov MERLO. Vďaka aktívnemu odpruženiu prednej a zadnej nápravy je jazda po ceste pohodlnejšia a bezpečnejšia aj v náročnejšom teréne a zaisťuje dokonalé vyrovnanie stroja pri zdvíhaní.

Model S-Plus: Ponúka maximálnu technológiu z hľadiska efektívnosti, výkonu a univerzálnosti použitia a uspokojili aj tých najnáročnejších zákazníkov. Rad je vyrobený jedinečnými fokčnými prvkami, ako je kontinuálna rotácia 360 °, ktorá umožňuje nepretržitú prevádzku, kalibrovaný hydraulický systém s dvojitým variabilným čerpadlom (systém „Load Sensing“), veľkorysá a pohodlná kabína, ktorá je vybavená patentovaným systémom Merlo pre vertikálny náklon nahor, ktorý zaručuje maximálnu viditeľnosť a ergonómiu. Pohonná jednotka pozostáva z motora s výkonom 125 kW (170 k) s vysokým krútiacim momentom v kombinácii s exkluzívnou hydrostatickou prevodovkou a elektronickým systémom riadenia „EPD“, ktorý poskytuje požadovaný výkon s minimálnou spotrebou. Vďaka aktívnemu odpruženiu prednej a zadnej nápravy je jazda po ceste pohodlnejšia a bezpečnejšia aj v náročnejšom teréne a zaisťuje dokonalé vyrovnanie stroja počas zdvíhania.

Nové modely ROTO vyčnievajú z radu vďaka svojej kabíne výnimočným komfortom a inovatívnym modulárnym konceptom. Používajú technológie, ktoré zabezpečujú vyšší komfort, lepšiu výkonnosť a bezkonkurenčnú efektívnosť.

Pojazd

Jednoduchší a inteligentnejší: Rad je vybavený motormi, ktoré sú v súlade s najnovšími emisnými normami s výkonmi od 75 do 170 k, ako aj elektronicky riadenou hydrostatickou prevodovkou Eco Power Drive (EPD), ktorá umožňuje znížiť otáčky motora tam, kde sa nevyžaduje vysoký výkon. Suché kotúčové brzdy navyše umožňujú obmedziť absorpciu energie a tým znížiť spotrebu stroja.

Ovládanie a kabína

Jednoduchosť použitia a ergonómia ovládacích prvkov sú kľúčové myšlienky, vývoja nových ovládacích prvkov a systémov riadenia stroja. Inovatívna multifunkčná lakťová opierka pozostávajúca z materiálov v automobilovom štýle je mimoriadne intuitívna na používanie a vybavená automatickými systémami umiestnenia stabilizátorov. Vďaka tomu dokážu ROTO efektívne ovládať aj menej skúsení strojníci.

Ideálne pracovné miesto. Nová priestranná kabína môže byť ukotvená ku konštrukcii, ktorú je možné vyklopiť smerom nahor o 20 °, čo umožňuje obsluhe komfortne dohliadať na pohyby nákladu. Spodná časť kabíny je uložená na silent-blokoch pre výrazné zníženie hluku a vibrácií. K prevádzkovému komfortu pozitívne prispieva vylepšený systém tac-lock hydraulického upínania náradia, pomocou ktorého jednoducho a rýchlo vymeníte príslušenstvo bez opustenia sedadla vodiča

Veľký 10,1” farebný displej zobrazuje všetky prevádzkové informácie o stroji. Obrazovky sa navigujú pomocou kolieskového ovládača umiestneného na lakťovej opierke, ktorý sa dá použiť na konfiguráciu a nastavenie stroja, ako je napríklad nastavenie maximálnej rýchlosti pohybu a geometrické obmedzenie pracovnej oblasti. Informácie týkajúce sa správy stroja sa zobrazujú jednoduchým a intuitívnym spôsobom. Obrazovka záťažového diagramu sa aktualizuje v reálnom čase podľa prevádzkových podmienok, čo umožňuje okamžité zobrazenie informácií o bezpečnosti a stabilite.

Bezpečnosť a stabilita

Vežou možno otáčať nepretržite (obmedzená na 600 stupňov vo verzii ENTRY). Automatický systém riadenia záťaže ASCS v štandarde, je vybavený digitálnym displejom s vysokým rozlíšením na sledovanie prevádzkových a bezpečnostných parametrov a zaručuje maximálny výkon bez zmeny stability modelu ROTO. Modely S-Classic a S-Plus ROTO sú vybavené aktívnym systémom odpruženia navrhnutým na kompenzáciu stroja na svahovitom teréne, čo umožňuje úplnú bezpečnosť zdvíhania materiálov.

Stabilizátory.

Stabilizátory radu ROTO 21 – 26 m sú skonštruované tak, aby uľahčovali rýchle a bezpečné rozloženie, ktoré je možné prispôsobiť aktuálnemu povrchu. Exkluzívny dizajn teleskopických stabilizátorov zaručuje stabilizáciu z úplne zatiahnutej polohy do maximálneho vysunutia, ktoré sa riadi nezávisle pre každý stabilizátor. Záťažový diagram sa automaticky upravuje podľa polohy a stabilizačnej oblasti. Súčasťou štandardnej výbavy je samostabilizácia s automatickým vyrovnávaním, ktorá zaisťuje správne umiestnenie stroja bez zásahu obsluhy.

Záťažový diagram

Rozmery

ROTO 40.16 A C E F H L M N P R S Z
v mm 6830 3070 5370 370 2430 5010  1 010 2600 3120 3850 6100   850
ROTO 40.18 A C E F H L M N P R S Z
v mm 7150 3070 5370 370 2430 5010 1010 2600 3120 3850 6310 850

Na stiahnutie

2022-07-15T15:15:44+02:00
Go to Top