ROTO 16-18

Teleskopické manipulátory s otočnou vežou 415° s výškou zdvihu 16, alebo 18 m.

 • dva modelové rady Entry, alebo S-Classic
 • maximálna nosnosť 4000 kg
 • výkonný Load Sensing hydraulický systém s funkciou Flow Sharing
 • ovládanie joystickom s dotykovou kontrolou pozornosti
 • hydropneumatické odpruženie podvozku (model S-Classic)
 • príprava pre pracovnú plošinu
 • 4 valcové motory s výkonom 75 koní, alebo 115 koní
 • elektronicky ovládaná hydrostatická prevodovka EPD (Eco Power Drive)
 • stály pohon všetkých kolies
 • hydraulicky ovládané stabilizátory
 • prediktívna kontrola stability ASCS cez veľký 10,1″ displej

Koncept

Vyšší výkon a nižšia spotreba.

Teleskopické manipulátory ROTO umožnujú rotáciu 360 stupňov vďaka otočnej veži, čo ponúka omnoho väčší rozsah prác v porovnaní s pevnými manipulátormi.

Model ENTRY je určený predovšetkým pre požičovne a zákazníkov ktorý vyždujú intuitívne teleskopické nakladače, s navyhnutnými funkciami a jednoduchou údržbou.

Model S-Classic je vybavený inteligentným hydropneumatickým odpružením a výbavou, ktorá poskytuje vyšší štandard pre náročných zákazníkov.

Nové modely ROTO vyčnievajú z radu vďaka svojej kabíne výnimočným komfortom a inovatívnym modulárnym konceptom. Používajú technológie, ktoré zabezpečujú vyšší komfort, lepšiu výkonnosť a bezkonkurenčnú efektívnosť.

Pojazd

Ľahšie alebo inteligentnejšie, nové výkonové rady začínajú od 75 k, ktoré zaručujú zníženie nákladov na údržbu a spotrebu. Celý rad je vybavený elektronicky riadenou hydrostatickou prevodovkou Eco Power Drive – EPD, ktorá umožňuje znížiť otáčky motora tam, kde sa nevyžaduje vysoký výkon. Suché kotúčové brzdy navyše umožňujú obmedziť absorpciu energie a tým znížiť spotrebu stroja.

Ovládanie a kabína

Jednoduchosť použitia a ergonómia ovládacích prvkov sú kľúčové myšlienky, vývoja nových ovládacích prvkov a systémov riadenia stroja. Inovatívna multifun-kčná lakťová opierka pozostávajúca z materiálov v automobilovom štýle je mimoriadne intuitívna na používanie a vybavená automatickými systémami umiestnenia stabilizátorov. Vďaka tomu dokážu ROTO efektívne ovládať aj menej skúsení strojníci.

Najlepšie pracovisko, nový dotykový joystick integrovaný na lakťovej opierke sedadla, nová veľkorysá kabína uložená na silent-blokoch pre zníženie vibrácií a hluku. Nový systém blokovania a odblokovania dverí bol navrhnutý tak, aby zvýšil pohodlie. Okrem toho, systém tac-lock pre hydraulické upínanie prídavných zariadení bez opustenia zo sedadla vodiča zvyšuje pohodlie obsluhy.

Veľký 10,1” farebný displej zobrazuje všetky prevádzkové informácie o stroji. Obrazovky sa navigujú pomocou kolieskového ovládača umiestneného na lakťovej opierke, ktorý sa dá použiť na konfiguráciu a nastavenie stroja, ako je napríklad nastavenie maximálnej rýchlosti pohybu a geometrické obmedzenie pracovnej oblasti. Informácie týkajúce sa správy stroja sa zobrazujú jednoduchým a intuitívnym spôsobom. Obrazovka záťažového diagramu sa aktualizuje v reálnom čase podľa prevádzkových podmienok, čo umožňuje okamžité zobrazenie informácií o bezpečnosti a stabilite.

Bezpečnosť a stabilita

Nie je to len dojem, možnosť otáčať vežou o 400 stupňov, a systém automatického riadenia záťaže – ASCS – je v štandarde. Maximálny výkon je zaručený bez zmeny stability manipulátora ROTO. Modely S sú vybavené aktívnymi systémami odpruženia na korekciu sklonu terénu, čo umožňuje úplnú bezpečnosť zdvíhania materiálov.

Stabilizátory.

Stabilizátory triedy ROTO 16 – 18 m sú jednoduchej koštrukcie, ktoré uľahčujú rýchle a bezpečné nasadenie. Exkluzívny dizajn stabilizátorov zaručuje širokú sta-bilizačnú plochu a úplné zasunutie do stroja pre presun. Súčasťou štandardnej výbavy je samo-stabilizácia s automatickým vyrovnávaním, ktoré zaisťuje správne umiestnenie stroja bez zásahu obsluhy.

Záťažový diagram

Rozmery

ROTO 40.16 A C E F H L M N P R S Z
v mm  6 280  2 860  4 750    290  2 240  3 750  1 010  2 300  3 010  4 000  5 930   850
ROTO 40.18 A C E F H L M N P R S Z
v mm  6 030  2 860  4 750    290  2 240  3 750  1 010  2 300  3 010  4 000  5 750   850

Na stiahnutie

2022-07-15T15:21:14+02:00
Go to Top