V- MIX miešacie vozy s cudzím plnením.

  V- MIX miešacie vozy s cudzím plnením.

  Rôzne miešacie vozy pre každú oblasť použitia. 

  Každá farma má vlastnú štruktúru stáda. A každá brána do dvora a každá kŕmna chodba vyzerajú úplne inak. Aby ste získali dokonalé riešenie pre vaše kŕmenie, môžete si vybrať  Váš miešací voz zo širokej škály základných modelov.

  Srdce a obal podľa potreby.

  Zásadným rozdielom vo veľkosti je počet závitoviek, ktoré zabezpečujú dokonalé premiešanie vo vnútri voza. Miešacie vane sú navyše štíhlejšie alebo plochejšie v závislosti od vašich potrieb. Všetky miešacie vozy od BvL sú schopné pri svojom vysokom objemovom využití namiešať čo najviac krmiva a prepraviť ho aj v tých najmenších priestoroch.

  Individuálne veľkosťou a výbavou.

  Miešacie kŕmne vozy série V – MIX majú objem od 3,5 do 46 m³. Vďaka širokej škále možností vybavenia od V – MIX Agilo až po V – MIX Giant sú všetky miešacie kŕmne vozy vybavené podľa vašich individuálnych potrieb.

  Koncept

  Náš každodenný cieľ – najlepšia podpora pri vašej práci

  Produkujte každý deň tie najlepšie potraviny

  Celý týždeň, v lete aj v zime, skoro aj neskoro – každý deň robíte maximum pre tie najlepšie potraviny a zdravé zvieratá. Potrebujete partnera, ktorý pracuje ako vy, myslí ako vy, cíti ako vy. Potrebujete partnera ako Bvl

  Vyrobené v Nemecku

  Vyvíjame a vyrábame v našom domovskom závode v Emsbürene v regióne Emsland s vysokou úrovňou výrobnej technológie a našimi vlastnými skúsenými zamestnancami. Individuálna modulárna konfigurácia je súčasťou nášho konceptu – pre vysokovýkonnú špičkovú technológiu šitú na mieru, ktorá je po vašom boku každý deň.

  Náš cieľ: Bezpečné poľnohospodárstvo pre ľudí a zvieratá.

  Pracujeme pre vás každý deň!

  Sme rodinná spoločnosť riadená vlastníkmi a od roku 1860 pracujeme pre poľnohospodárstvo a s ním po celom svete. Za viac ako 160 rokov vykonali generácie šikovných konštruktérov dôležitú priekopnícku prácu v tomto odvetví a urobil z BvL popredného partnera pre technológie kŕmenia a nastielania.

  Poznáme výzvy a vývoj v tomto odvetví – a vždy myslíme trochu ďalej., aby bol chov zvierat a poľnohospodárstvo jednoduchšie, efektívnejšie a bezpečnejšie. Veľká dôvera farmárov v naše riešenia je našou zodpovednosťou a motiváciou, aby sme každý deň podávali to najlepšie.

  Miešacia závitovka

  Srdce miešacieho kŕmneho vozu BvL

  Miešanie robí jednoduchším.

  Miešacia závitovka je srdcom miešacieho voza a preto je vždy stredobodom nášho ďalšieho vývoja. V závislosti od Vašej filozofie kŕmenia a požiadaviek vybavíme Váš miešací kŕmny voz správnym typom miešacej závitovky, aby sme optimalizovali výsledok miešania. Všetky miešacie závitovky sa vyznačujú energeticky úsporným a štruktúrne priaznivým procesom miešania.

  Individuálne vyhotovenie. 

  Pre rôzne druhy krmiva je možné nielen optimálne nastaviť miešaciu závitovku pomocou nastavenia čepele. Miešacia závitovka sa do dokonale prispôsobiť Vašim potrebám: pancierovanie, krídla na závitovke , rôzne typy nožov, magnety, atď.

  Vysoké objemové využitie.

  Miešacia závitovka je vždy optimálne prispôsobená miešacej nádobe. To zaisťuje vysoké objemové využitie pri najnižšej spotrebe energie. Miešacia závitovka je podľa možností čo najmenšia, ale taká veľká ako je potrebné. To šetrí čas a peniaze.

  Variant závitovky

  Váš miešací voz vždy vybavíme optimálnou miešacou závitovkou, aby ste dosiahli čo najlepší výsledok. Pre obzvlášť náročné a extrémne aplikácie máme aj špeciálne miešacie závitovky s prispôsobeným dizajnom.

  Závitovka vo vašom miešacom voze je optimálne prispôsobená príslušnému typu nádoby, pokiaľ ide o vinutie a veľkosť. Iba s dokonalým vzťahom medzi výškou nádoby a geometriou miešacej závitovky môžete dosiahnuť špičkové výsledky pri miešaní: rýchlo, bez námahy, šetrné ku štruktúre! Všetky tri varianty závitovky sú univerzálne použiteľné vo všetkých verziách kŕmnych miešacích vozov a vyznačujú sa typickým centorvaným procesom miešania, ktorý zaisťuje optimálnu kvalitu krmiva.

  Miešacia nádoba

  Perfektne namiešané krmivo pre vaše zviera

  Správna zmes.

  Kvalitná kŕmna zmes j základom pre pohodu a úžitkovosť vašich zvierat. Vaše zvieratá sa Vám za snahu v tejto oblasti poďakujú lepším príjmom krmiva a vyššou úžitkovosťou. Len s dobrým miešacím náradím a správnym nastavením miešacích závitoviek vyrobíte kvalitné krmivá.

  Proces miešania.

  Pri dvoj alebo trojzávitovkových miešacích vozoch zaisťujú asymetricky usporiadané miešacie kliny v nádobe optimálnu výmenu krmiva medzi jednotlivými miešacími komorami. Týmto spôsobom sa kombinuje optimálny tok materiálu s vysokým objemovým využitím a nízkymi požiadavkami na energiu.

  Valcové steny nádoby.

  Steny nádoby sú valcové a preto nekladú žiadny odpor procesu miešania. To zaisťuje hladký a rýchly proces miešania s malým opotrebovaním materiálu. To, či sa krmivo poreže viac alebo menej určíte nastavením nožov na miešacej závitovke a protinožov v nádobe.

  Vykladací systém

  Patentované vykladacie systémy s rôznymi variantmi vypúšťania

  Rovnomerné rozdelenie

  Na kŕmnom stole by to malo byť fér. Aby sa zabezpečilo, že vaše zvieratá dostanú rovnomerné množstvo krmiva, naše miešacie vozy môžu byť vybavené patentovaným systémom EDS (Exact Dosing System). Tento systém umožňuje rovnomerné vykladanie – aj bez dopravného pásu. Bočné vypúšťacie otvory sú usporiadané tak, že sú asymetrické voči stredu nádoby. Krmivo sa tak voľne ukladá v najširšom mieste miešacieho voza tak, aby sa po ňom neprechádzalo.

  Patentovaný gumený kryt na výpuste EDS dávkuje množstvo materiálu a ponúka ochranu pre ľudí a zvieratá.

  So šírkou 1100 mm ponúkame neprekonateľne veľké vyhadzovacie otvory, aby bolo možné krmivo vždy vysypať bez upchávania a vo veľkých riadkoch.

  Vypúšťacie otvory EDS je možné umiestniť okolo miešacieho voza. Okrem výpustov DS môžeme ponúknuť aj priečne dopravníkové pásy v prednej alebo zadnej časti miešacieho voza, podľa toho, čo potrebujete. Individuálne výbave jednotlivých možností vypúšťania je početná.

  Široké možnosti vybavenia

  Ako voliteľné príslušenstvo sú k dispozícii kŕmne žľaby, ktoré sa dajú sklápať nahor alebo nadol, gumené lišty alebo bočné elevátory s dĺžkou 600 až 2250 mm ako predlžovacie nástavce. V závislosti od použitia sú užitočnými doplnkami aj Fibre Door s odpružením alebo rezná hrana HARDOX na výpustom otvore.

  Podvozok

  Stabilný základ pre váš miešací voz

  Stabilná rámová konštrukcia

  Všetky kŕmne miešacie vozy sú namontované na samostatnom podvozku. Konštrukcia umožňuje, že otrasy sú absorbované podvozkom a tak sa neprenášajú priamo na miešaciu nádobu. V sérii V – MIX Plus a Giant je nádoba držaná 4 alebo 6 váhovými tyčami. Usporiadanie týchto podvozkov zaisťuje najvyššiu presnosť váženia a rovnomerné zaťaženie snímačov, aj na nerovnom teréne. Keďže je miešacia nádoba umiestnená na samostatnom podvozku, možno ju pomocou popredných čapov presne vážiť aj v pripojenom stave.

  Podvozok môže byť vybavený rôznymi typmi náprav, aby vyhovoval vašim špeciálnym požiadavkám.

  Prepadový kruh

  Správne uzavretie pre každého

  Závisí to od obsahu.

  V – MIX Plus je štandardne vybavený pevne navareným prepadovým kruhom. Táto konštrukcia s dvojitou rúrou zabraňuje prepadnutiu krmiva cez okraj nádoby počas miešania a rozrušovania. Zároveň dodáva miešacej nádobe obrovskú stabilitu. Prepadový kruh je k dispozícii aj vyvýšený, aby poskytoval ešte viac priestoru na rozbitie balíkov a materiálu s dlhými vláknami. BvL ponúka flexibilnejší variant prepadového kruhu, Vario.  Tento patentovaný prepadový kruh je zavesený na reťaziach. Na zmesi pláva a zabraňuje napríklad uviaznutiu okrúhlych balíkov medzi miešacou závitovkou a prepadovým kruhom pri procese drvenia.

  Vario objemový nástavec zvyšuje flexibilitu.

  Pre všetky miešacie kŕmne vozy s jedným alebo dvoma miešacími závitovkami zabezpečuje prepravný kruh Vario flexibilné zväčšenie objemu nádoby o cca 30cm. Najmä pri drvení slamy je možné okraj nádoby opäť spustiť, aby sa celková výška miešacieho vozu zmenšila na pôvodnú.

  Metač slamy

  Kŕmenie, miešanie, nastielanie jedným zariadením

  Pohodlné v každom smere

  Naše nastielacie zariadenie V-COMFORT Turbo je možné pripevniť na prednú alebo zadnú stenu takmer akéhokoľvek kŕmneho miešacieho kŕmneho miešacieho vozu. Miešací voz zaisťuje rýchle rozrušenie slamy a preto je ideálny na každodenné nastieľanie v maštli. Jedinečný princíp prúdenia vzduchu nášho metačia slamy. Turbínové koleso vytvára sanie, ktoré vťahuje slamu priamo do dúchadla a následne ju silne vyhadzuje cez vrhacie lopatky. Patenty BvL na usmerňovač toku slamy, pohon a uchytenie metača slamy zaisťujú nasledovné výkonové vlastnosti:

  • vysoký výkon vďaka priamemu toku sily hnacieho ústrojenstva bez remeňov
  • vzdialenosť vrhania až 25 m
  • až 320 kg slamy za minútu
  • plošné alebo cielené nastielanie, v závislosti od požiadavky
  • vysoká spoľahlivosť procesu a nepretržité vyhadzovanie
  • integrovaný lapač kameňov pre vyššiu bezpečnosť

  V – MIX Agilo 3 až 5 – 1S

  Presvedčivo kompaktný miešací kŕmny voz s kompletným množstvom vybavenia

  Malý a obratný – to je to, čo charakterizuje najmenší z našich ťahaných miešacích kŕmnych vozov, V-MIX Agilo . S objemom 3,5 m³ alebo 5 m³ a kompaktnou veľkosťou sa miešací kŕmny voz s 1 miešacou závitovkou hodí do každej maštale a ušetrí veľa práce. Špeciálne môže byť najmenší miešací kŕmny voz vybavený aj priečnym dopravným pásom.

  Model Kapacita (m³) Celková šírka miešacej nádoby (mm) Celková dĺžka (mm) Celková výška (mm) Požadovaný výkon traktora (kW/k)
  V – MIX Agilo 3,5-1S 3,7 1860 3470 1925 30/40
  V – MIX Agilo 5-1S 5,1 1860 3560 2275 35/40

  V – MIX Plus 6,5 až  14 – 1S

  Všestranný jednozávitovkový kŕmny miešací voz

  Náš jednozávitovkový miešací voz je dostupný vo veľkostiach 6,5 do 14 m³. V závislosti od veľkostného variantu je vhodný pre stáda od 31 do cca 125 kráv. Vďaka modulárnemu princípu možno kŕmny miešací voz, ktorý optimálne spĺňa kritéria pre vašu farmu, ľahko poskladať zo širokej škály variantov.

  Model Kapacita (m³) Celková šírka miešacej nádoby (mm) Celková dĺžka (mm) Celková výška (mm) Požadovaný výkon traktora (kW/k)
  V – MIX Plus                6,5-1S 6,3 2050 4450 2420 36/49
  V – MIX Plus 8-1S 7,6 2050 4700 2700 41/56
  V – MIX Plus 10H-1S 9,1 2050 5030 3000 50/68
  V – MIX Plus 9-1S 8,6 2270 4520 2600 41/56
  V – MIX Plus 11-1S 11 2270 4600 2975 54/73
  V – MIX Plus 10N-1S 9,9 2370 5100 2680 50/68
  V – MIX Plus 12-1S 12,1 2370 5500 3000 54/73
  V – MIX Plus 14-1S 14,2 2450 5650 3160 60/82

  V – MIX Plus T 6,5 až 12 – 1S

  Znížený kŕmny voz pre nízke prejazdy

  Znížené – toto je dostupné aj od BvL: Náš V-MIX Plus T sa vyznačuje extrémne nízkou celkovou výškou (od 2,15 m), pretože miešacia nádrž je medzi nápravou a ojom. Tento voz je preto vhodný najmä pre nízke vjazdy do maštalí. Taktiež nakladaču postačuje nízka nakladacia výška.

  Model Kapacita (m³) Celková šírka miešacej nádoby (mm) Celková dĺžka (mm) Celková výška (mm) Požadovaný výkon traktora (kW/k)
  V – MIX Plus 6,5-1S T 6,3 2050 5080 2250 36/49
  V – MIX Plus 8-1S T 7,6 2050 5080 2470 41/56
  V – MIX Plus 9-1S T 8,6 2270 5290 2360 41/56
  V – MIX Plus 10H-1S T 9,1 2050 5200 2770 41/56
  V -MIX Plus 10N-1S T 9,9 2370 5520 2450 50/68
  V – MIX Plus 11-1S T 11,0 2270 5400 2750 54/73
  V – MIX Plus 12-1S T 12,1 2370 5620 2780 54/73

  V – MIX Plus 13 až 24H – 2S

  Kompaktný miešací voz s 2 miešacími závitovkami

  Miešanie veľkého množstva krmiva a jeho preprava do stiesnených stajní – to je to čo odlišuje naše dvojzávitovkové miešacie vozy. S objemom 13 až 24 m³ sa vyznačujú kompaktným dizajnom – skutočné priestorové zázraky s veľkým objemovým využitím. S týmto miešacím kŕmnym vozom je možné optimálne kŕmiť stáda s veľkosťou až viac ako 180 kráv.

  Model Kapacita (m³) Celková šírka miešacej nádoby (mm) Celková dĺžka (mm) Celková výška (mm) Požadovaný výkon traktora (kW/k)
  V – MIX Plus 13-2S 13,6 2050 6400 2540 59/80
  V – MIX Plus 15-2S 15,5 2050 6710 2790 66/90
  V – MIX Plus 17-2S 17,3 2050 6790 2990 75/100
  V – MIX Plus 15N-2S 15,5 2270 6670 2450 66/90
  V – MIX Plus 17N-2S 17,1 2270 6710 2600 75/100
  V – MIX Plus 20 H-2S 19,8 2270 6780 2790 81/110
  V – MIX Plus 24H-2S 23,2 2270 6800 3150 86/116

  V – MIX Plus 18 až 30 – 2S

  Veľkoobjemový 2-závitovkový miešací voz

  Druhá kategória 2 – závitovkových miešacích vozov umožňuje ešte väčší objem, no vďaka kompaktnej konštrukcii je tiež mimoriadne manévrovateľný a zaisťuje tak rýchly proces kŕmenia. Vybavený všetkými možnosťami a variantmi, tento miešací voz ponúka dokonalé riešenie pre každodenné kŕmenie stáda.

  Model Kapacita (m³) Celková šírka miešacej nádoby (mm) Celková dĺžka (mm) Celková výška (mm) Požadovaný výkon traktora (kW/k)
  V – MIX Plus 18-2S 17,4 2370 7050 2500 77/105
  V – MIX Plus 20-2S 19,7 2370 7200 2690 81/110
  V – MIX Plus 22-2S 21,5 2370 7300 2840 83/113
  V – MIX Plus 24-2S 23,6 2370 7450 3030 86/116
  V – MIX Plus 27-2S 26,2 2370 7450 3280 70/95
  V – MIX Plus 28-2S 27,6 2470 7700 3400 75/102
  V – MIX Plus 30-2S 29,5 2470 7800 3540 83/112

  V – MIX Plus 25 až 40 – 3S

  Miešanie krmiva vo veľkom trojzávitovkovom formáte

  Chceli by ste veľké množstvo krmiva?

  Potom sú naše trojzávitovkové miešacie vozy s objemom 25 a 40 m³ to pravé. Trojzávitovkové miešacie vozy zvládnu aj prejazdy pod 3,00 m. V – MIX Plus 3S ponúka rovnaké výhody ako jeho menší súrodenci.

  Model Kapacita (m³) Celková šírka miešacej nádoby (mm) Celková dĺžka (mm) Celková výška (mm) Požadovaný výkon traktora (kW/k)
  V – MIX Plus 25-3S 24,9 2550 9850 3140 80/109
  V – MIX Plus 28-3S 27,4 2550 9950 3300 92/139
  V – MIX Plus 34-3S 33,3 2270 9335 3370 102/139
  V – MIX Plus 30-3S 29,5 2370 9370 2930 88/120
  V – MIX Plus 33-3S 31,8 2370 9420 3125 96/130
  V – MIX Plus 36-3S 35,2 2370 9450 3230 102/139
  V – MIX Plus 40-3S 38,6 2370 9500 3430 114/155

  V – MIX Giant 40 a 46 – 3S

  Obor medzi kŕmnymi vozmi BvL

  Objem 40 až 46 m³ – to stačí pre kŕmenie až cca 400 kráv. Pre tento výkon je séria V – MIX Giant štandardne vybavená prevodovkou BvL Powershift. Ide o redukovaný prevod s hydraulickou spojkou, pomocou ktorého sa miešací kŕmny voz spúšťa na nízky prevodový stupeň a po rozbehu sa uvádza na plnú rýchlosť miešania. Potrebný výkon, najmä pri rozjazde, je znížený a celé hnacie ústrojenstvo je mimoriadne chránené.

  Model Kapacita (m³) Celková šírka miešacej nádoby (mm) Celková dĺžka (mm) Celková výška (mm) Požadovaný výkon traktora (kW/k)
  V – MIX Giant 40-3S 40,0 2470 10185 3400 129/175
  V – MIX Giant 46-3S 46,6 2470 10215 3755 129/175

  Na stiahnutie

  Video

  2022-07-18T15:31:40+02:00
  Go to Top