Séria C7000

Vysoký plošný výkon, produktivita a hospodárnosť, to sú hlavné požiadavky dnešných poľnohospodárov.

  • 6 valcový motor Mercedes-Benz Tier 5 s objemom 7,7 l
  • 9500 l objem zásobníka v 6 vytriasadových modeloch a 8500 l v 5 vytriasadlových modeloch
  • výkon vyprázdňovacej rúry až 90 l/s
  • šírka žacieho stola Easy Cut II až 9 m so systémom AutoControl
  • Maxi Crop mláťací systém – dvojitý, multisegmentový koš a nastaviteľný Turboseparátor (modely TS)
  • kabína Commander V: nová ovládacia páka, nový CCM systém, prvotriedna ergonómia, excelentný výhľad na poli, aj na ceste
  • moderný dizajn
  • plný prístup ku všetkým častiam údržby cez odklápateľné bočné panely

Koncept

Elegantný dizajn s novým vzhľadom. Nová séria C7000 sa pýši modernou konštrukciou, ktorá vyjadruje technologickú nadradenosť značky DEUTZ-FAHR pochádzajúcej z pod pera Giugiara. 100- ročné znalosti a neochvejná evolúcia vo vývoji žatevných systémov sú zárukou vynikajúceho výkonu mlátenia a dosahovania prvotriednej kvality obilia a slamy. C7000-ka je neochromiteľná pre náročné podmienky a poskytuje mimoriadnu produktivitu a kvalitu mlátenia vo všetkých situáciách. Rada C7000 je poháňaná motorom Mercedes-Benz OM936 s objemom 7.7 litra, poskytujúcim mimoriadne výkony na poli a to pri najnižšej spotrebe paliva vo svojej triede, čo umožňuje technológia SCR s aditívom AdBlue®. Všetky tieto funkcie sa spájajú, aby práve kombajny série C7000 poskytli perfektné riešenie pre akékoľvek prevádzkové podmienky. Kabína Commander V pre svoju skvelú viditeľnosť, najnovšiu generáciu pracovných svetiel a tiež výnimočný komfort dopĺňa všetky technilógie vďaka ktorým DEUTZ-FAHR vyčnieva z radu. Každá stránka novej série C7000 je pre neporaziteľný výkon, spoľahlivosť a najlepšie žatevné výsledky vo svojej triede, koncipovaná pre dosahovanie maximálnej kvality a produktivity obilia a slamy.

Kabína

Nová kabína „Commander Cab V“ bola navrhnutá k vynikajúcemu výhľadu, aby sa zabezpečil jasný výhľad na žací stôl a aby bolo ponúknuté priestranné, pohodlné a ergonomické pracovné prostredie, ktoré je stelesnením jedinečnej sily značky DEUTZ-FAHR. Interiér kabíny je atraktívne navrhnutý s vizuálne príjemnými farbami, mäkčenými materiálmi príjemnými na dotyk. Veľkorysé, podporné a plne nastaviteľné sedadlo vodiča je dokonalým doplnkom k inovatívnemu dizajnu kabíny. K vynikajúcemu všestrannému výhľadu prispieva stĺpik riadenia s plynulo nastaviteľným systémom cez plynové tlmiče. Rám je pokrytý protišmykovým materiálom a tvarovaním pre bezpečné uchopenie. Klimatizačný systém umožňuje vodičovi nastaviť si teplotu a prúdenie vzduchu tak, aby vyhovovali osobným preferenciám a udržiavali pohodlné pracovné prostredie vo vnútri kabíny “Commander Cab V”. Vysokokvalitná povrchová úprava dodáva kabíne Commander Cab V série C7000 neopakovateľný nádych prvotriednej elegancie.

Riadiaci systém Commander control

Modul CCM (Combine Control Management) s moderným 7-palcovým LED monitorom s fyzickými ako aj dotykovými ovládacími prvkami umožňuje vodičovi nastavovať, riadiť a monitorovať každý parameter kombajnu. To dáva obsuhe, či už na poli, na ceste, ako aj v dielni, úplnú kontrolu nad kombajnom. Výkonový monitor uchováva záznamy o používaní stroja a vykonanej práci. Displej alarmu a pamäťový systém spolu so schopnosťou obnovenia preddefinovaných pracovných konfigurácií skracuje čas prípravy a nastavení, takže C7000 je vždy výkonný a pripravený k práci.

Riadiaca páka

Všetky funkcie prevodovky, prihŕňača, žacej lišty ako aj poloha a činnosť vykladacej závitovky sú ovládateľne pomocou riadiacej páky. Ergonomický tvar tejto riadiacej páky ponúka obsluhe precíznu a intuitívnu kontrolu nad kombajnom a to bezpečne a na najvyššej úrovni komfortu vo svojej triede.

Balík osvetlenia

Na doplnenie štandardného vybavenia je teraz k dispozícii príslušenstvo s názvom “VISIBILITY PACK”, ktorý stroj vyzbrojí ešte komplexnejšou sadou pracovných svetiel na zlepšenie viditeľnosti a zaistenie ešte precíznejšej žatvy počas noci. Vysoké dvojité parabolické spätné zrkadlá na elektricky nastaviteľných teleskopických držiakoch robia jazdu bezpečnejšou a uvoľnenejšou. Štandardné vybavenie dopĺňajú dva majáky. Stroje C7000 sú štandardne vybavené 4 pevnými pracovnými svietidlami osvetľujúcimi žací stôl, štyrmi smerovými pracovnými svetlami, dvomi zadnými pracovnými svetlami, reflektorom do zásobník obilia, reflektorom na vyprázdňovacej rúre a dvoma majákmi reagujúcimi na naplnenie zásobníka. Aby sa zvýšila osvetlená plocha, voliteľne môžu byť na streche kabíny namontované dve xenónové svetlá.

Kamerový systém

K dispozícii sú až 3 kamery na monitorovanie priestoru okolo kombajnu. Zábery z farebných a infračervených kamier sú zobrazované na novom 7-palcovom monitore. Kamery ponúkajú obsluhe nerušený výhľad na: priestor za kombajnom (ideálny pri manévrovaní), priestor pod vyprázdňovacou závitovkou a spodnú zadnú časť kombajnu pre bezkonkurenčnú viditeľnosť a kontrolu pri použití ťažného zariadenia, drvič slamy a metača pliev.

Žacia lišta

Precízny, čisté rez a aj pri vysokých rýchlostiach. Vysoko výkonné žacie lišty (v štandardných šírkach od 4,20 m do 9,00 m v pevnej verzii, a s variabilné so šírkou od 5 do 9 m) majú monolitickú štruktúru, sú pevné a spoľahlivé, s vynikajúcim rozložením hmotnosti a presnosťou. Veľký priemer priebežnej závitovky s veľkým stúpaním a špirálovito rozloženými prstami zaisťuje plynulé plnenie a plynulý presun hmoty. Vysoko účinný systém, ktorý spracováva a efektívne pripravuje obilie v každom štádiu procesu – od odkosena po prepravu a spracovanie, bez akéhokoľvek prerušenia a s pozoruhodnou presnosťou.

Kopírovanie – Autocontrol

Systém AUTOCONTROL koriguje polohu žacieho stola, aby dokonale sledoval obrysy terénu vo všetkých možných podmienkach. Tento systém využíva tri rôzne snímače na udržanie rovnomernej výšky strniska, plávajúcej polohy a tlaku na zem – vodič si tieto parametre podľa potreby rýchlo nastaví z kabíny a systém automaticky vykoná zvyšok.

Prihŕňač s proporcionálnou reguláciou

Prihŕňač je vybavený šiestimi lišatami, z ktorých každá nesie sadu extrémne odolných a pružných plastových prstov, ktoré je možné nastaviť v regulovateľnom uhle a pre ľahkú údržbu sú individuálne vymeniteľné. Prihŕňač je uchytený na posuvných ramenách s teflónovými vodídkami (pre rýchle a presné hydraulické nastavenie sklonu prstov) a je tiež jednoducho nastaviteľný v horizontálnej alebo vertikálnej polohe voči kabíne. Tým sa docieli optimálne prispôsobenie sa stroja rôznym úrodám a podmienkam žatvy. Prihŕňač možno zosynchronizovať s pojazdovou rýchlosťou. Akonáhle vodič vykoná úvodné nastavenia – pojazdovej rýchlosti a rýchlosti prihŕňača, pri následnom zvýšení alebo znížení pojazdovej rýchlosti, je rýchlosť prihŕňača automaticky upravená tak, aby sa zachoval rovnaký pomer rýchlostí.

Špeciálna výbava

Žacie stoly DEUTZ-FAHR sú navrhnuté pre všestrannosť. Slnečnicový, ako aj na repkový adaptér možno jednoducho pripevniť k základnému stolu na zrno, čím sa predĺži prevádzková doba kombajnu, a tým sa ešte viac zvýši návratnosť Vašej investície. Slnečnicová výbava sa skladá zo špeciálnych nadstavcov, ktoré sa používajú súčasne s hladkým valcom (nainštalovaným pred priebežnou závitovkou) a ozubeným valcom (namontovaným na žacom stole namiesto prihŕňača) k efektívnemu a rýchlemu zbieraniu úrody. Repková výbava sa líši od výbavy pre slnečnicu tým, že obsahuje aj predĺženie stola a vertikálnu čepeľ kosy na pravej strane s hydraulickým pohonom (kosa na ľavej strane je k dispozícii na želanie).

Šikmý dopravník

Dokonca aj detaily série C7000 sú ohromujúce: šikmý dopravník je striedavo osadený osadený ozubenými lištami upevnenými na troch reťaziach s ozubenými opornými hriadeľmi, ktoré zabraňujú vibráciám a umožňujú použitie veľkých žacích stolov. Pohon je vedený cez dvojitý klinový remeň (k dispozícii je voliteľný trojitý klinový remeň na použitie pri zbere kukurice) pre efektívny prenos energie s minimálnym hlukom. Toto je prvým krokom k dokonalým výsledkom mlátenia.

Nastavenie uhla rezu

Žací uhol sa nastavuje mechanickými spojovacími tyčami. Elektro-hydraulický systém nastavenia žacieho uhla je k dispozícii na želanie. Tento systém optimalizuje polohu žacích líšt v smere jazdy a taktiež prispôsobuje ich polohu v reakcii na stúpanie smerom nahor alebo nadol, čo maximalizuje produktivitu.

Reverzný pohon šikmého dopravníka

Nikdy nemôžete byť dosť opatrní – takže aj osvedčené a testované žacie lišty a šikmý dopravník nového modelu C7000 majú reverznú funkciu. Elektrický systém spätného chodu šikmého dopravníka, pomáha obsluhe rýchlejšie a jednoduchšie odstrániť zablokovanie v prípade preťaženia šikmého dopravníka alebo žacieho stola.

Výmlat a separácia

DEUTZ-FAHR vyvinul moderný mlátiaci systém pre kombajny z rodiny C7000, ktorý stanovuje nové štandardy pre túto triedu. Tento odolný, spoľahlivý a mimoriadne produktívny systém zaobchádza s plodinami jemne počas celého procesu separácie obilia. Výsledkom je vynikajúca kvalita žatvy. Navyše, väčšina procesu separácie zrna prebieha už na mláťacom koši, čo odľahčuje pracovné zaťaženie vytriasadiel, zvyšuje produktivitu a zároveň zabezpečuje šetrné spracovanie slamy.

Mlátiaci bubon

Široký mlátiaci bubon s priemerom 600 mm a šírkou 1,27 m pre 5 vytriasadlové modely (C7205, C7205 TS, C7205 TSB) a šírkou 1,52 m pre 6 vytriasadlové modely (C7206, C7206 TS, C7206 TSB). Pre dokonalé mlátenie sú obidve varianty vybavené 8 mlatkami (uchytené skrutkami pre rýchlu výmenu). Pôsobenie šikmého dopravníka v kombinácii s konfiguráciou mlátiaceho systému zaisťuje to, že sú plodiny na mlátiaci bubon privádzané rovnomerne a bez blokovania. Otvor nad šikmým dopravníkom uľahčuje údržbu.

Multi-segmentový mlátiaci kôš

K ďalšej variabilite série C7000 prispieva voliteľný multi-segmentoý mláťací koš (4 mm priemer drôtu) navrhnutý vyslovene k rýchlej zmene konfigurácie kombajnu k rôznym druhom plodín. Segmenty koša možno jednoducho vytiahnuť cez otvor vzniknutý po odmontovaní lapača kameňov a vymeniť za segment potrebný pre inú plodinu. Koš má 15 líšt, ktoré tvoria uhol opásania 121°, pre mimoriadnu mláťaciu a separačnú účinnosť. Vstupná a výstupná medzera medzi košom a mláťacím bubnom vpredu a vzadu sú nezávisle nastaviteľné elektromotormi ovládanými cez Commander Control ovládací systém. Na konci koša je umiestnený mechanicky ovládaný odostňovač.

Redukčná prevodovka mlátiaceho bubna

Mlátiací bubon je vybavený masívnou prevodovkou s elektronicky nastaviteľnými otáčkami v rozsahu 420 – 1250 ot./min, aby si mohla obsluha vybrať ideálne otáčky pre každý druh plodiny. Remene a mlátiaci bubon sú chránené automatickým systémom prevodovky proti preťaženiu. Pre čiastočne chúlostivé plodiny je k dispozícii redukčná prevodovka, ktorú možno jednoducho upevniť na prírubu mláťacieho bubna. Táto jednotka zníži otáčky zo štandardného rozsahu 420 – 1250 ot./min na rozsah 210 – 625 ot./min.

Turbo-separátor

Modely C7200 TS sú vybavené turbo-separátorom s priemerom 600 mm s ozubenými lištami, vďaka čomu je zvýšená výkonnosť až o 20%. Systém využíva odstredivú silu a dodatočné sito (s medzerami 40 mm), čím pridá 0,81 m2 separačnej plochy u 5 vytriasadlových modeloch, alebo 0,97 m2 v 6 vytriasadlových modeloch, čím sa zabezpečí optimálna separácia zrna aj v náročnejších podmienkach. Turbo-separátor možno elektricky nastaviť do 5 polôh (s odchýlkou od bubna v rozpätí od 25 do 65 mm) a používať v dvoch pracovných otáčkach: pre plodiny s menším zrnom 775 ot./min, alebo pre plodiny s ťažším zrnom 410 ot./min.

Vytriasadlá

Veľkorysá plocha, dĺžka a tvar vytriasadiel zabezpečujú, že každé jedno zrno je oddelené od slamy, zatiaľ čo ich otvorená konštrukcia podporuje priechodnosť hmoty aj pri veľmi vlhkých podmienkach. Prvá časť vytriasadiel (4 v modeloch C7206 a 5 v modeloch C7205) je hlbšia, čím sa spomalí prietok hmoty vychádzajúcej z mláťacieho ústrojenstva a zvýši sa tak účinnosť v prvej separačnej fáze. Ústrojenstvo je uchytené na špeciálnych, hermeticky uzavretých, bez údržbových ložiskách, ktoré znižujú hlučnosť a stratu výkonu a zvyšujú životnosť hriadeľov a samotných vytriasadiel. Pre ešte lepšiu efektivitu separácie, môžu byť vytriasadlá vybavené špeciálnymi hrebeňmi a vynášacia doska je tvarovaná tak že separácia dosahuje uspokojivej úrovne už v tejto fáze.

Zásobník a vyprázdňovanie

Modely C7205 (s 5 vytriasadlami) sú vybavené 8500 l zásobníkom, zatiaľ čo modely C7206 (so 6 vytriasadlami) majú 9500 l zásobník. Zásobník je plnený zrnovým dopravníkom, ktorý vďaka svojmu kĺbu minimalizuje poškodenie zrna, a optimálne plnení zásobník v rôznom uhle. Úroveň naplnenia zásobníka možno sledovať cez okno z kabíny, zatiaľ čo kvalitu výmlatu možno skontrolovať cez externé dvierka na odber vzorky. Dva senzory v zásobníku aktivujú svetelný a akustický signál, čím informujú vodiča že zásobník je plný a že je nevyhnutné vyprázdniť zásobník do návesu.

Vyprázdňovanie

Kapacita vyprázdňovania je 90 l/s, čo zabezpečuje že zásobník je rýchlo prázdny, zatiaľ čo rýchlosť vyprázdňovania je nastaviteľná špeciálnymi deflektormy v zásobníku v blízkosti vyprázdňovacej závitovky. Umiestnenie vyprázdňovacieho otvoru vo výške 4,5 metra znamená, že zásobník možno vyprázdniť aj počas jazdy a to aj do veľkých návesov. Dĺžka 5 – 5,6, alebo 6 m a možnosť pohybu rúry až 110 stupňov znamená, že kombajn môže pracovať s veľkými zábermi kosy a umožňuje, že obsluha má po celý čas jasný výhľad na vypúšťací otvor. Clonu a zatváranie vyprazdňovacej rúry možno jednoducho ovládať z kabíny pomocou systému Commander Control.

Drvenie slamy

Integrovaný drvič slamy je vybavený rotorom s 48 rezacími nožmi rozmiestnených v 4 radoch na 5 vytriasadlových modeloch, alebo 60 nožmi na 6 vytriasadlových modeloch. Čepele sú zúbkované a zahnuté. Tento tvar produkuje prúdenie vzduchu, ktorý rozmetá materiál rovnomerne na celú šírku žacieho stola, a možno ho nastaviť manuálne prestaviteľnými deflektormi (elektronicky prestaviteľný systém je k dispozícii na želanie) Systém je možné jednoducho prestaviť zo slamy na kukuricu výmenou dvoch remeníc, bez potreby dodatočných redukčných prevodoviek pre ťažké plodiny. Dosiahnuť požadovaný stupeň drvenia možno nastavením zmeny pozície protiostria drviča.

Metač pliev

Tak ako aj drvič slamy, aj metač pliev je navrhnutý k rozhodeniu materiálu na celú šírku záberu žacieho stola a pre perfektné premiešanie s rozdrvenou slamou. Podávacia doska (ktorá spracovaný produkt dopravuje k sitám) zabezpečuje rovnomerné rozmiestnenie pliev, a cez oceľové sklzy dopravuje ku rozhadzovacím kotúčom so 4 lopatkami. Lopatky rotora sú osadené špeciálnymi vodiacimi plechmi, ktoré regulujú prietok vzduchu pre perfektné výsledky rozhodenia bez potreby vysokého výkonu, zatiaľ čo uhol metača pliev je nastaviteľný k zabezpečeniu ideálneho rozhodenia rôzneho druhu plevu.

Motor a pojazd

Motor kombajnu musí byť nielen dostatočne výkonný na to, aby spĺňal výkonnostné a funkčné požiadavky pre samotný stroj, ale taktiež k prevádzke doplnkových zariadení a voliteľných nástrojov, ako sú drviče slamy, rezacie hlavy na kukuricu, rezače stebiel atď. Motor musí taktiež zabezpečiť primeranú rezervu krútiaceho momentu, aby sa zaručila spoľahlivá prevádzka aj v náročných podmienkach bez straty rýchlosti mlátiaceho systému. Nové modely série C7000 dosahujú bezkonkurenčnú úroveň výkonu s minimálnym dopadom na životné prostredie. Motor Mercedes-Benz OM936 s objemom 7,7 litra produkuje výkon až 320 koní (340 HP s navýšením).

Uvedenie všetkých pohonov do prevádzky

Z oboch koncov kľukového hriadeľa je odoberaný výkon, ktorý umožňuje oddeliť hydraulické a mechanické funkcie a zabezpečiť tak priamy prenosový systém bez straty výkonu. To tiež znamená, že sa používa menej hnacích remeňov a že samotné remene sú prístupnejšie, čím sa znižujú prevádzkové náklady na kombajn.

Nízky vplyv na životné prostredie

Systém dodatočnej úpravy výfukových plynov s ventilom EGR a SCR zabezpečuje súlad s Európskymi normami v rámci stupňa 4 (Tier 4 Final). Systémy EGR a SCR (využívajúci aditívum AdBlue®) znižujú emisie oxidov dusíka (NOx). Nový samočistiaci filter ďalej zlepšuje kvalitu vzduchu privádzaného do motora, čo zabezpečuje vynikajúcu účinnosť a to aj vo veľmi suchých a prašných podmienkach.

Štvorstupňová prevodovka

Štvorstupňová hydrostatická prevodovka umožňuje vodičovi udržiavať ideálnu rýchlosť pri všetkých podmienkach žatvy a plynule nastavovať rýchlosť pákou na lakťovej opierke sedadla vodiča. Ideálne odstupňovanie prevodovky zabezpečuje dostatok krútiaceho momentu, aby sa zvládli aj tie najkritickejšie trakčné podmienky. Prevody redukčnej jednotky a prevodovky sú prekryté, aby sa znížil prevádzkový hluk, opotrebenie a zvýšila spoľahlivosť prevodového systému.

Load Sensing hydraulický systém

Nový model C7000 je vybavený hydraulickým systémom, ktorý poskytuje ideálny prietok hydraulického oleja k pohonu všetkých hlavných riadiacich funkcií a zároveň zabezpečuje vynikajúcu presnosť a plynulosť. Čerpadlá sú konštruované k excelentnej životnosti a spoľahlivosti a sú vhodne dimenzované tak, aby uspokojovali akékoľvek potreby výkonu. Load Sensing systém optimalizuje hydraulický výkon a spotrebu paliva. Hydraulické čerpadlo je regulované vo vzťahu k zaťaženiu, takže olej privádzaný pri presnom tlaku a v presných množstvách potrebných pre efektívnu prevádzku.

2024-05-22T12:50:21+02:00
Go to Top